Yerli Otomobil Günsel ne zaman geliyor? | OTOSTİL

Yerli Otomobil Günsel ne zaman geliyor?

Yerli Otomobil Günsel ne zaman geliyor?

Yerli Otomobil konusunda gelişmeler hızlı bir şekilde sürüyor. KKTC’de üretilen yerli otomobil Günsel’in ise ne zaman satışa sunulacağı belli oldu.

Yerli Otomobil konusunda gelişmeler hızlı bir şekilde devam ediyor. Türkiye’de üretilecek olan aracın 2019 yılında satışa sunulması planlanıyor. Elektrikli olarak üretilmesi planlanan gururumuzu bizler de dört gözle bekliyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen haberse yüzümüzü güldürdü. Hem KKTC’nin hem de Türkiye’nin yerli otomobil ‘i olan Günsel ile ilgili son bilgiler açıklandı. Açıklanan bilgilere göre Model 1 adı verilen ilk Günsel modeli yıl sonunda satışa sunuluyor.

Tasarım konusunda Avrupalı çizgilerin benimsendiği araç iyi giyimli bir oyuncu. Yollara tam olarak bu tasarımla mı çıkacağını bilmiyoruz ama bu çizgileri ile beklentileri zorlanmadan karşılayacak bir araç olacaktır. Bütününe bakıldığında birbiriyle uyumlu olan çizgiler karşımıza çıkıyor. Üretim başladıktan sonra tasarım konusunda da bazı değişiklikler yapılarak daha da iddialı bir hale getirilmesi hiç kimse için sürpriz olmayacaktır. Bunun yanında şimdiye kadar tek bir renk seçeneği ile gördüğümüz aracın diğer renkleriyle de değerlendirmesini yapmak daha doğru olur.

Üretim için fabrikanın yapımında da sona gelindiği gelen haberler arasında yer alıyor.

Peki bu Günsel Model 1 ne tip sistemleri kullanan bir araç. Türkiye’de üretilecek yerli otomobil ‘de de olduğu gibi elektrikli bir otomobil. Tam dolu olduğu zaman bu elektrikli aracın 350 km menzile sahip olacağı belirtiliyor. 0-100 km/s hızlanma konusundaysa tüm elektrikli araçlarda olduğu gibi oldukça iddialı performans verileri sunuyor. Açıklanan bilgilere göre araç 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede tamamlıyor. Alüminyum şasi ve kompozit gövdenin kullanıldığı Model 1 hakkında satış sonrasını düşünenler içinde önemli bir bilgiye yer veriliyor. Buna göre “Önyargılarınızı kapının dışında bırakın! 500.000 km’den sonra bile Günsel Model 1, pil kapasitesinin yüzde 90’dan fazlasını korur” deniliyor.

Performanslı bir kullanım karakterine sahip olacağına kesin gözüyle bakılan Yerli Otomobil ‘in güvenli sürüş karakterinin de ön planda olduğu belirtiliyor. Bunun yanında konfor konusunda da son derece iddialı olduğu belirtiliyor. Çukurlu yolların üstesinden de rahatlıkla geleceği dile getiriliyor.

Yerli Otomobil Günsel Model 1