Yeni Peugeot 508 fiyatı Peugeot modelleri otostil dergisi

Yeni Peugeot 508’in Türkiye’de kaç para olacağını bulduk!

Yeni Peugeot 508’in Türkiye’de kaç para olacağını bulduk!

Yeni Peugeot 508 fiyatı ne olacak? Merakla beklenen sorunun cevabını Fransa’da işte böyle bulduk.

Peugeot’nun Fransa’daki sitesinde 508 ile ilgili pek çok bilgi mevcut. Ancak sitenin neredeyse hiç bir yerinde fiyatlarla ilgili bir bilgiye ulaşılamıyor.  Ancak siteyi biraz detaylı inceleyince teknik ve donanımsal paketleri incelemek istediğinizde Peugeot size bu aracın fiyatlarını açıklıyor.

İşte fiyatı böyle bulduk

Yeni Peugeot 508 fiyat listesi

Fransa Peugeot sitesini adım adım aradık ve sonunda istediğimiz bilgiyi kıyıda köşede kalmış bir şekilde bulduk.

Buna göre Yeni Peugeot 508’in Fransa’daki başlangıç modeli olan 1.6 litrelik dizel motorlu model için Fransa’da 32 bin 300 Euro talep ediliyor. Modelin en üst paketi olan First Edition serisi ise 49 bin 950 Euro bedelle alınabiliyor. Bu modelin zaten Türkiye’de satılması mucize gibi görünüyor.

Buradan hareketle ülkemizde de yüksek talep görmesini beklediğimiz 1.5 dizel motorun donanımlı versiyon fiyatını (32 bin 300 Euro) hesapladığımızda karşımıza yaklaşık 240 bin TL’lik fiyat etiketi çıkıyor.

Bu fiyat ilk başta kulağa yüksek gelse de aracın en büyük rakibi olacak Volkswagen Passat’ın üst paketlerinde bu etiketin 240 bin TL sınırına eriştiğini görüyoruz.

Şu anda Mercedes C200 isimli 1.6 litrelik dizel motorlu versiyon için istenen bedelse 253 bin TL’den başlıyor. Yani Peugeot direkt olarak kendisine premium modelleri seçmiş gibi görünüyor.

Eskisinden 8 santim daha kısa

Öncüsüne kıyasla çok daha sportif görünen yeni Peugeot 508, daha küçük boyutlara sahip. Buna karşılık aracın toplam genişliği artmış. Araca coupe otomobiller gibi bir görünüm kazandırmak için yapılan bu değişikliklerle beraber artık kapı çıtaları da kullanılmamaya başlanmış. Yeni model 4,75 metre ile 4,83 metre uzunluğundaki önceki nesilden 8 cm daha kısa. İç mekanda i-Cockpit tasarım öğelerine yer verilen araçta sürücü odaklı bir yapı hakim. Kullanılan malzemeler ve renkler öncü modelden çok farklı. Buna karşılık markanın diğer ürünleriyle benzer hatlarda.

8 ileri tam otomatik yer alıyor

Yeni Peugeot i-Cockpit ve bu sınıfta iddialı olan Gece Görüş Sistemi de dahil yeni nesil gelişmiş sürüş destek sistemleri kalite algısı ve sürüş keyfi kadar sürüş güvenliğine de verilen önemi gözler önüne sererken, yeni 8 kademeli tam otomatik şanzımanla donatılan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlar Peugeot’nun çevreci yaklaşımını gösteriyor.

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Peugeot 508’in üretimi Mulhouse tesislerinde gerçekleşirken, motor ve aktarma organları Trémery ve Douvrin tesislerinde üretilecek. Bu nedenle Yeni Peugeot 508, Fransa’da üretildiğini teyit etmek için “Origine France Garantisi” sertifikası ile lanse edilecek. 508 Ekim ayından itibaren pazarlarda satışa sunulacak.

Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508