Yeni Peugeot 508 Türkiye'de ne zaman satışa sunulacak otostil dergisi

Yeni Peugeot 508’in ne zaman satışa sunulacağı açıklandı

Yeni Peugeot 508’in ne zaman satışa sunulacağı açıklandı

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak ? Bu sorunun cevabını merak ediyorduk. Opel Insignia ve Peugeot 508 kardeşliği ne zaman yollara çıkacak ? Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de en çok incelenen arabalardan biri Peugeot 508 oldu bile.

Peugeot bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda önemli yenilikler sergiledi. İlk olarak markanın logosu haline gelen aslanı özel olarak fuar için 12 metrelik bir heykel haline getiren firma ayrıca ticari aracı Partner’in yerine gelen Rifter’i tüketicilere tanıştırdı. Ancak asıl önemli yenilikse Opel Insignia ile kardeş olan Yeni Peugeot 508’in yeni nesli oldu.

Yeni model 8 santim daha kısa

Öncüsüne kıyasla çok daha sportif görünen yeni Peugeot 508, daha küçük boyutlara sahip. Buna karşılık aracın toplam genişliği artmış. Araca coupe otomobiller gibi bir görünüm kazandırmak için yapılan bu değişikliklerle beraber artık kapı çıtaları da kullanılmamaya başlanmış. Yeni model 4,75 metre ile 4,83 metre uzunluğundaki önceki nesilden 8 cm daha kısa. İç mekanda i-Cockpit tasarım öğelerine yer verilen araçta sürücü odaklı bir yapı hakim. Kullanılan malzemeler ve renkler öncü modelden çok farklı. Buna karşılık markanın diğer ürünleriyle benzer hatlarda.

8 ileri tam otomatik yer alıyor

Yeni Peugeot i-Cockpit ve bu sınıfta iddialı olan Gece Görüş Sistemi de dahil yeni nesil gelişmiş sürüş destek sistemleri kalite algısı ve sürüş keyfi kadar sürüş güvenliğine de verilen önemi gözler önüne sererken, yeni 8 kademeli tam otomatik şanzımanla donatılan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlar Peugeot’nun çevreci yaklaşımını gösteriyor.

Motor seçenekleri kararsız bırakacak

Yeni Peugeot 508, yeni nesil Euro 6.c normuna uyumlu PureTech ve Blue HDi motorlar sayesinde sınıfının iyi CO2 emisyon salınım değerlerine imza atıyor. 1.6 litre PureTech motordan geliştirilen; PureTech 180HP S&S EAT8 ve PureTech 225 HP S&S EAT8 olmak üzere iki yeni benzinli motor sunuluyor. Dizel cephesinde ise 1.5 lt ve 2.0 lt BlueHDi motorlardan geliştirilen; BlueHDi 130 HP S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 HP S&S EAT8, BlueHDi 160 HP S&S EAT8 ve BlueHDi 180 HP S&S EAT8 olmak üzere dört farklı alternatif bulunuyor.

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Yeni Peugeot 508’in üretimi Mulhouse tesislerinde gerçekleşirken, motor ve aktarma organları Trémery ve Douvrin tesislerinde üretilecek. Bu nedenle Yeni Peugeot 508, Fransa’da üretildiğini teyit etmek için “Origine France Garantisi” sertifikası ile lanse edilecek. 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimi gerçekleşen Yeni Peugeot 508 Ekim ayından itibaren pazarlarda satışa sunulacak.

Aracın satışına 12 Avrupa ülkesinde Ekim ayından itibaren Peugeot 508 First Edition adı altında başlanacak. Bu ön satışın hemen ardından Türkiye yollarında da satışa çıkacak. Günümüz şartlarında bir değişiklik olmaması durumunda Peugeot 508’in satış fiyatının 160 bin TL’den başlamasını bekliyoruz.

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak

Yeni Peugeot 508 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak