Seat Ibiza FR ve Xcellence donanımlarına kavuştu

Seat Ibiza farklı tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilen iki yeni donanıma kavuştu.

PAYLAŞ
yeni seat ibiza

Yeni Seat Ibiza iki yeni donanım paketine kavuştu. FR ve Xcellence adı verilen donanımlar kaç para?

Geçen yılın Ağustos ayı itibarıyla, Style donanımıyla Türkiye’de satışa sunulan 5. nesil Ibiza, üst versiyonlar olan FR ve Xcellence donanımları ile Ibiza severlerle buluştu.

Xcellence versiyonu kullanıcı dostu ve işlevsel donanımları tercih eden yeni müşterilere hitap ediyor. Xcellence’ın karakterini vurgulamak için krom ayrıntılardan yararlanılmış. FR, sportif bir otomobil arayanlara, Xcellence ise konfor, şıklık ve teknoloji meraklılarına hitap ediyor.

Sportif ve dinamik sürüş özelliklerine sahip Ibiza FR ve konfor özelliklerinin ön plana çıktığı Xcellence donanımlar 1.0 litrelik 115 HP güce sahip 3 silindirli benzinli turbo motor ve 7 ileri şanzımanla sunuluyor.

FR ve Xcellence versiyonlarındaki LED iç ortam aydınlatması, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle yer alıyor. İç ve dış aydınlatmada LED teknolojisinin kullanılması, yalnızca estetik bir tercih değil. LED ampuller çok daha kaliteli bir aydınlatmanın yanı sıra enerji tasarrufu, dolayısıyla da yakıt tasarrufu sağlıyor. Ibiza’daki tüm ışıklarda (farlar, kontrol paneli, göstergeler ve arka sis lambaları) bu segmentte ilk kez olarak, tümüyle LED kullanıldı.

Yeni Seat Ibiza kaç para?

FR versiyonunda, arka difüzör, özel ön ızgaralar, arka tamponun her iki yanındaki egzoz çıkışları, spor süspansiyon ve özel siyah renk gibi tasarım unsurlar geliştirilmiş. Bunların yanı sıra şasi 15 mm alçaltılıp, süspansiyon ayarında bazı değişikliklere gidilmiş.FR donanımında spor FR döşeme ve direksiyon, 8 inç dokunmatik multimedya sistemi, ön kol dayama, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, arka park sensörü ve Seat Sürüş Profili gibi özellikler standart olarak sunuluyor. 2018 model Ibiza 1.0 EcoTSI 115 HP DSG FR, lansmana özel kampanya dahilinde 90.900 TL’lik tavsiye edilen indirimli fiyatlarla satışa sunulmuş.

Farkları neler?

Ibiza Xcellence donanımında ise özel döşeme, 8 inçlik renkli dokunmatik multimedya sistemi, ön kol dayama ve KESSY anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi gibi özellikler standart olarak sunuluyor.2018 model Ibiza 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Xcellence, lansmana özel kampanya dahilinde 88.900 TL’lik tavsiye edilen indirimli fiyatlarla satışa sunulmuş.

Yeni Seat Ibiza
Yeni Seat Ibiza