Otomobil benim için bir tutku | OTOSTİL

Otomobil benim için bir tutku

Otomobil benim için bir tutku

Yakışıklılığıyla olduğu kadar rol yeteneğiyle de son dönemin en çok konuşulan isimlerinden Can Nergis… Anne dizisindeki gazeteci rolüyle büyük ilgi gören oyuncu aynı zamanda bir otomobil tutkunu. “ Yurtdışında bir çok yere otomobille giderim. Otomobil kullanmak bir tutkudur benim için. Trafikte en kızdığım şey ise kural ihlalleri” diyor.

Şu an ne model bir otomobil kullanıyorsunuz? Otomobil kullanmak bir zevk, bir tutku mu yoksa sadece ihtiyaç mı?

Şu anda Audi A6 quattro kullanıyorum; hem ihtiyaç, hem zevk, hem de tutkudur otomobil kullanmak benim için.

Otomobilinize atlayıp en uzak nereye gittiniz? Aracı hızlı mı kullanırsınız?

Yunanistan, Sırbistan, Montenegro gibi yurtdışında birçok yere arabayla giderim. Genellikle yolun uygunluğuna göre hız yaparım, her zaman hız yapmam. Benim için yol tutuşu çok önemlidir, bir de otomobilin güvenli olması.

Nasıl bir sürücüsünüz; sinirli misiniz? Trafikte en kızdığınız şey nedir?

Bence herkesin başına geliyordur ufak tefek tartışmalar ama yine de sakin ve olumlu olmaya çabalıyorum. Trafikte en kızdığım şeyler kural ihlali ve saygısızlıktır.

Çinli şoförler asla kornaya basmaz

Sekiz yıl Uzakdoğu’da kalmış biri olarak Çinli şoförler ve Türk şoförler arasındaki farklar neler?

Çok kalabalık olmasına rağmen orada oldukça saygılı araba kullanıyorlar. Örnek vermek gerekirse asla bir korna sesi duyamazsınız; eğer biri korna çalarsa çok ciddi bir şey olmuş demektir.

Uzun yıllar Tayland’da yaşayıp orada kendinize bir hayat kurmuşken Türkiye’ye dönmeye ve oyunculuk yapmaya nasıl karar verdiniz? Bu cesur bir karar… Her zaman böyle gözü kara biri misiniz?

2011 yılında Avşar Film ve Tomris Giritlioğlu’nun bir teklifi üzerine ailemle de konuşarak dönmeye karar verdim. İyi de yaptım bence her şey istediğim gibi gidiyor… Her zaman gözü karayımdır fakat ileriyi de düşünür, geleceğimi akıllıca planlarım.

Dünyanın en güzel kadınıyla beraberim

Sizi ilk keşfeden teyzeniz Neslihan Yargıcı olmuş. Nasıl buluyor oyunculuğunuzu? Siz kendinizi nasıl buluyorsunuz; ömür boyu yapacağınız meslek bu mudur?

Aslında çantamı alıp yurtdışına gitme sebebimdir kendisi. Çünkü burada modellik yapmak istemediğimi paylaştığımda ‘Ben de öyle yaptım; o zaman yurtdışına git’ demişti bana. Şu anda da beni iyi bulduğunu ve beğendiğini söylüyor; bu da çok mutluluk verici benim için. Oyunculuğu ömür boyu yapacağım ama hep daha iyi olarak çünkü bunun için çok çalışıyorum. Umarım çok daha iyi olurum; daha yolun başındayım çünkü.

Örnek aldığınız kişi kim?

Örnek aldığım hocalarımız ve ustalarımız var tabii ki… En yakınımda şu anda Vahide Gördüm var mesela. Bunun yanında sokaktan besleniyor ve çok iyi gözlem yapıyorum aslında bütün malzememizin sokakta olduğunu düşünenlerdenim.

Bir röportajınızda sizi hiçbir kadının reddetmediğini söylemişsiniz. Şiirler okuyan romantik bir adam mısınızdır?

Yeri gelince şiir de okurum, yerine göre romantiğimdir.

Peki siz bu kadar yakışıklı birisi olarak bir kadında ne ararsınız; güzel olması şart mı?

En güzel kadınla beraberim zaten; Jelena Milosavljevic çok güzel ama aynı zamanda çok iyi kalpli bir insan. Bence bu ilişkiler için çok daha önemli.

Sevgiliniz Sırp bir model olduğuna göre sanırım Türk kadınlarını kaprisli bulanlardansınız…

Türk ya da Sırp olarak ayırmam insanları. Jelena çok iyi biri ve de birbirimizi seviyoruz; önemli olan da bu zaten.

Cansu dünya çapında bir isim olabilirdi

Rol aldığınız “Anne” dizisinde bir gazeteciyi canlandırıyorsunuz. Gerçek hayatta da gazeteci olsaydınız kiminle röportaj yapmak isterdiniz?

Adrien Brody çok beğendiğim bir aktör ve Piyanist filmi beni çok etkilemişti, sanırım onunla yapmak isterdim.

Rol arkadaşınız Cansu Dere acaba Uzakdoğu’da modellik yapsaydı dünya çapında bir isim olur muydu?

Kesinlikle olurdu. Oldukça iyi ve başarılı bence.

Türkiye’de genelde rol arkadaşları için hemen aşk dedikodusu yapılır; siz de Cansu Dere ile aşk haberleri çıkar diye endişe ettiniz mi? Bunu nasıl engellediniz?

Hiçbir şekilde endişe etmedim çünkü ikimiz de çok profesyonel insanlarız. Ayrıca hayatımda çok değer verdiğim bir insan var.

Yaz için planlarınız neler, tatil rotanız nedir?

Balkanlar ve Güney Amerika planlarımız var. Uzun tatiller tercih ediyorum. Ayrıca burada sürekli teknede vakit geçiriyoruz; deniz sevdalısı biriyimdir.