Mercedes-Benz EQV yakında yollarda OTOSTİL

Mercedes-Benz elektrikli model sayısını artırmaya devam ediyor

Mercedes-Benz elektrikli model sayısını artırmaya devam ediyor

Mercedes-Benz gelecekte van modellerinde farklı bir stratejik yaklaşım izleyecek. 2023’te ticari vanlar için premium bir strateji hedeflendiği paylaşıldı. Tüm Mercedes-Benz binek otomobillerinde olduğu gibi, gelecekte yeni geliştirilecek ve bireysel kullanım için konumlandırılacak tüm MPV’lerde lüks stratejisi uygulanacak.

Mercedes-Benz EQV ve V-Serisi MPV’ler Avrupa ve Asya pazarında oldukça beğeniliyor. Müşteri yelpazesi, ailelerden eğlence meraklılarına ve VIP kullanımdan iş insanlarına kadar uzanıyor. Modeller, geniş iç hacimleri, yüksek konforları ve kaliteli ve benzersiz tasarımlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca çok sayıda donanım serisiyle farklı kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. EQV modeli AVANTGARDE olarak sunulurken, V-Serisi ise baz versiyon dışında STYLE ve AVANTGARDE serileri ve ürün gamının tepe noktası olarak EXCLUSIVE versiyonlarıyla satılıyor. Ayrıca V-Serisi için AMG Line ve Gece Paketi dışında EQV için Dış ve İç Tasarım Paketleri gibi opsiyonel tasarım paketleri de mevcut.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, MPV’lerini daha çekici hale getirerek pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bu, segmentin zirvesinde daha kârlı bir büyümenin yolunu açıyor. Önümüzdeki birkaç yıllık süre boyunca yeni araçlar sadece üst seviye MPV deneyimine değil, aynı zamanda tamamen elektrikli bir geleceğe de köprü oluşturacak. 2026 yılından itibaren pazara sunulacak olan yenilikçi ‘tamamen elektrikli’ araç mimarisi VAN.EA bu geleceğin temel unsurunu oluşturuyor. Gelecekte tüm yeni geliştirilen MPV’ler bu platforma dayanacak. VAN.EA aynı zamanda Mercedes-Benz’in sürdürülebilir iş stratejisindeki en önemli dönüşüm hedeflerinden biri olan 2039’dan itibaren net karbon nötr yeni araç filosuna sahip olma yolunda da önemli bir kilometre taşını oluşturuyor.

Motorlarına çok güveniyor

Tamamen elektrikli yeni EQV, maksimum 150 kW (204 HP) ve sürekli 70 kW (95 HP) güç üreten elektromotoru 90 ve 60 kWsa (WLTP: karma enerji tüketimi: 29,43-27,04 kWsa/100 km; karma CO2 emisyonu: 0 gr/km) olmak üzere iki batarya boyutu ile satışa sunuluyor. EQV, verimli enerji geri kazanım sistemi ve gerçek dünyada verimliliği ve menzilini daha da artıran optimize edilmiş termal yönetimin de katkısıyla 277-365 km arasında elektrikli WLTP sürüş menzili sağlıyor. Tamamen elektrikli MPV, standart olarak hem evde hem de şarj istasyonlarında 11 kW’a kadar alternatif akım (AC), ayrıca hızlı şarj istasyonlarında 110 kW’a kadar doğru akım (DC) şarjını destekliyor. Hızlı şarj istasyonunda yüzde 10-80 SoC (Şarj Durumu) yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Yeni V-Serisi, başarısını kanıtlamış olan verimli dizel motor OM654’e sahip. Bu motor üç farklı performans seviyesiyle sunuluyor: 120 kW (163 HP), 140 kW (190 HP), 174 kW (237 HP) (WLTP: karma yakıt tüketimi: 8.7-6.9 lt/100 km; karma CO2 emisyonu: 229-182 gr/km).

9G-TRONIC otomatik şanzıman ve farklı şasi ve sürüş modları seçenekleri, tüm versiyonlarda çevik ve konforlu sürüş özellikleri sağlıyor. İçten yanmalı motor seçenekleri arkadan itişliyken dizel versiyonlar için ayrıca isteğe bağlı olarak dört tekerlekten çekiş sistemi de sunuluyor. Elektrikli versiyonlar ise önden çekişli olarak sunuluyor.

Yeni EQV ve V-Serisi yeni görünümleriyle de farklılaşıyor. Daha da geliştirilen tasarım, her iki modele de kendi segmentlerinde daha farklı ve özgün bir görünüş sağlıyor. Yeni ön tasarım, farklı formlara sahip radyatör ızgarası ve güçlü tampon tasarımıyla dikkat çekici bir görünüm oluşturuyor. Donanım seviyesine bağlı olarak radyatör ızgarasını bir LED ışık bandı çevreliyor. Ürün gamının tepe noktasını oluşturan V-Serisi EXCLUSIVE ilk kez kaputunda prestijli, dik bir Mercedes yıldızı yaşıyor. Standart veya donanım seviyesine bağlı olarak opsiyonel olarak sunulan, zarif tasarımıyla adaptif MULTIBEAM LED farlar, tüm versiyonlara ek şıklık kazandırıyor. Arka cephe Mercedes-Benz yazılı yeni krom şerit ve yeni LED aydınlatma grubu benzersiz bir görünüm oluşturuyor. Dış hatları karartılan arka aydınlatma grubu böylece daha net bir ışık imzası oluşturuyor. Şık ve çekici görünümü, aerodinamik açıdan optimize edilen 17, 18 ve 19 inçlik yeni alaşım jantlar dışında dört yeni gövde rengi tamamlıyor.

Mercedes-Benz V Serisi

Mercedes-Benz V Serisi

Mercedes-Benz V Serisi

Mercedes-Benz V Serisi

Mercedes-Benz EQV

Mercedes-Benz EQV