Yeni Renault Captur

Yeni Renault Captur 3. çeyrekte geliyor!

Yeni Renault Captur 3. çeyrekte geliyor!

Fransız marka Renault 2019 yılından beri piyasada olan küçük SUV’u Captur’u 2024 yılı için elden geçirdi. Yepyeni bir ön tasarım, yükseltilen donanım seviyesiyle Captur çok daha çekici hale gelmiş.

Yeni Captur, Clio’dan sonra Renault tasarım direktörü Gilles Vidal’ın yeni tasarım dilini benimseyen bir sonraki araç. Bu nedenle Captur, Clio’dan çok elektrikli kardeş modeli Scénic E-Tech ile benzerlikler taşıyor. LED gündüz farları, yeni havalandırma ızgarası ve yatay bölünmüş ızgara ile Captur çok daha dikkat çekici hale gelmiş. Yan kısımda bir değişiklik yapılmazken bagaj kapağındaki Renault logosu da yenilenmiş.

Dış tasarım dışında otomobilin iç mekanında da yenilikler dikkat çekiyor. Yeni döşeme seçenekleri ve donanım seviyesine bağlı olarak Google entegrasyonuna sahip ve 10,4 inç dokunmatik ekranlı OpenR Link multimedya sistemi, yeni Android Automotive 12 işletim sistemini iç mekandaki yenilikler olarak sıralanıyor. Otomobile akıllı telefonlar, Android Auto ve Apple Carplay aracılığıyla kablolu veya kablosuz olarak bağlanabiliyor.

Evolution ve Techno donanımlarına ek olarak spor pedallara ve çok sayıda Alpine alıntısına sahip yeni sportif Esprit Alpine versiyon da alınabilecek. Avrupa’da 5 farklı motor seçeneği bulunan Renault Captur ülkemize günce versiyonda 1.3 Mild Hybrid EDC 140 ve 155 beygirlik versiyonlarıyla ithal ediliyor.

Yeni Captur, Valladolid fabrikasında üretilmeye devam edecek ve Nisan 2024’ten itibaren Avrupa ve ülkemizde satışa sunulmaya başlanacak. Yılın ilerleyen aylarında Renault Captur’un 20 cm daha uzayarak boyu 4.40 metreye çıkartılan bir versiyonunu da sunmayı planlıyor. Daha geniş iç mekan sunacak modelde üçüncü koltuk sırası bulunmayacak.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Yaklaşık 10 yıl önce, dünyaya tanıtıldığı ilk günden bu yana B segmentinin ve özellikle de SUV sınıfının en önemli temsilcilerinden olan Renault Captur, yepyeni görünümü ve donanımı ile yollara çıkıyor. Yeni Renault Captur, full hybrid de dâhil olmak üzere beş farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. OYAK vizyonu ve desteği ile Türkiye’de başlattığımız elektrifikasyon devrimi ve SUV sınıfındaki yeni atılımımız, Yeni Captur ile devam edecek. Gerçekleştirilen dünya lansmanının ardından Yeni Captur’u E-Tech full hybrid ve içten yanmalı versiyonlarıyla bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur