Land Cruiser sonbaharda Türkiye'de OTOSTİL

Toyota Land Cruiser sonbaharda geliyor

Toyota Land Cruiser sonbaharda geliyor

Toyota, 70 yılı aşkın bir süredir gücün ve dayanıklılığın simgesi haline gelen Land Cruiser modelinin yeni neslini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor.

72 yıl önce 1 Ağustos 1951’de “Toyota BJ” olarak doğan Land Cruiser, tanıtılmasından kısa bir süre sonra Fuji Dağı 6. İstasyonuna kadar tırmanabilen ilk kara aracı olarak gücünü ve dayanıklılığını kanıtlamıştı. 170’in üzerinde ülkede ve bölgede, şimdiye kadar 11.3 milyonu aşkın satış adedine ulaşan model, Toyota’nın en çok satan modellerinden biri oldu.

Yeni nesil Land Cruiser Prado modeli köşeli keskinleştirilmiş ön-arka hatları, ön aksa göre geriye yerleştirilmiş uzun kabini, dik ön camı ve köşeli çamurluklarıyla klasik Land Cruiser siluetini taşıyor. Özellikle 40 ve 70 Serisi modellerine tasarımıyla net bir şekilde gönderme yapıyor. Daraltılmış alt gövdesiyle birlikte çok daha yüksek bir off-road performansı sunan Land Cruiser Prado 4.920 mm uzunluğa, 1.980 mm genişliğe ve 1.935 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi ise 2.850 mm.

Modelin karakteristiğini yansıtan geniş ön konsolda sürücü göstergesi ve multimedya ekranı ise, kolay görünürlük için yükseğe konumlandırıldı.

12.3 inç büyüklüğündeki dijital gösterge ekranı, her koşulda net bir şekilde okunabiliyor. 12.3 inç ölçülerindeki sezgisel multimedya ekranı, yüksek çözünürlüğü ve kolay kullanımıyla dikkat çekiyor.

Land Cruiser Prado, kabinde fonksiyonelliği öne çıkararak beş veya yedi koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Prado Türkiye’de ise mevcut modelde olduğu gibi yedi koltuklu olarak satışa sunulmaya devam edilecek.

2.8 litrelik turbo beslemeli dizel motor, gelişmiş sürüş kabiliyeti, daha yüksek yakıt verimliliği ve performans sunmak adına geliştirildi. 204 HP güç üreten motor, yeni 8 ileri Direct Shift otomatik şanzımanla eşleştirildi. Yeni 8 ileri otomatik vites kutusu, daha yakın vites oranları ile birlikte yumuşak bir hızlanma sağlıyor. Önceki nesil 6 ileri otomatik şanzımana göre yüzde 25 daha hızlı tepkiler veren yeni şanzıman aynı zamanda daha sessiz ve düşük tüketime sahip bir sürüş sunuyor. Bu motorun çekme kapasitesi 3.500 kg olarak açıklandı.

48V mild hibrit versiyon da sunulacak

Toyota, aynı zamanda 2025 yılında Avrupa’da Land Cruiser’ın mild hibrit versiyonunu da tanıtacak. 2.8 litrelik dizel motor, 48V elektrikli motor, kompakt 48V lityum-iyon batarya ve stop-start sistemi ile kombine edilecek.

Land Cruiser

Land Cruiser

Land Cruiser

Land Cruiser

Land Cruiser

Land Cruiser