2017 araç satış rakamları 2016 araç satış rakamları karşılaştırma

2017’de 2016’ya göre hangi markalar yükseldi hangileri düştü en çok satan araba hangisi

2017’de 2016’ya göre hangi markalar yükseldi hangileri düştü en çok satan araba hangisi

2017’de araba satış rakamlarına göre 2016’ya göre kimler yükseldi kimler düştü. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından açıklanan Ocak-Haziran arası satış rakamlarını baz alarak markaların 2016 yılına yükseliş ve düşüşlerini araştırdık. Özellikle ilk 10 sıra içinde çok önemli değişimler yaşanmış. 2017 araç satış rakamları tablosu.

2017 araç satış rakamları karşılaştırma tablosunu başka bir yerde bulabileceğinizi sanmıyoruz. Ancak öncelikle şunu söylememiz gerekiyor bu verilerin tamamı halka açık bir şekilde yayınlanıyor. Dilerseniz Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) web sayfası olan http://www.odd.org.tr adresine girerek sizler de bu rakamları görebilirsiniz.

otostil olarak yılın ilk yarısını tamamladığımız bugünlerde satış rakamları konusunda bir araştırma yaptık. 2016 yılı satış rakamlarına göre 2017 yılı satış rakamlarında neler olduğuna baktık. 2016 satış rakamlarını 2017 yılının ilk altı ayına göre karşılaştırdık. 2017 araç satış rakamları tablosuna baktığınız zaman markaların geçtiğimiz yıla göre nasıl bir değişim yaşadığını net bir şekilde görebileceksiniz.

2017 araç satış rakamları tablosuna baktığımız zaman özellikle ilk 10 sıra içinde önemli değişimlerin olduğunu görüyoruz. Özellikle birincilik konusunda ciddi bir değişim yaşandı ve bu değişim tıpkı 2016 yılı sonuçlarında olduğu gibi 2017’de de farklı bir şekilde devam ediyor. Birinci olan marka ile ikinci arasında fark önemli şekilde açılmış durumda.

İşte 2017 araç satış rakamları tablosu. Büyütmek için fotoğrafın üzerine tıklayın.

2017 araç satış rakamları

Bunun yanında yine ODD verileri ışığında her zaman yaptığımız gibi ilk altı ay sonrasında en çok satılan arabayı da araştırdık. Bu tabloya baktığımız zaman yine çok önemli değişimlerin olduğunu görüyoruz. Hazırladığımız en çok satan arabalar tablosunda modellerin ilk altı ay performansının tamamını bulabileceksiniz.

Yani Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki satış performansları ve toplam satış rakamlarını bu tabloda bulabileceksiniz. En çok satan arabalar arasında aynı zamanda modelin sınıfını da bulabileceksiniz. Sınıflara göre satış rakamlarına baktığımız zaman yine etkileyici verilerin olduğunu görüyoruz. Aynı sınıf arabalar içindeki farkların giderek açılıyor olması en çok dikkatimizi çeken detaylar arasında yer alıyor.

İşte 2017 yılı Ocak-Haziran dönemine göre ülkemizde en çok satan 10 otomobil, en çok satan arabalar. Büyük görmek için fotoğrafa tıklayın.

En çok satan arabalar