Yeni Renault Kadjar Renault Kadjar fiyatları otostil dergisi

Yeni Renault Kadjar yeni motoruyla yıl bitmeden geliyor

Yeni Renault Kadjar yeni motoruyla yıl bitmeden geliyor

Renault Kadjar önümüzdeki yıl makyajlanacak. Aracın hem görselinde hem de tekniğinde yapılan değişiklerle birlikte şu anda sahip olduğu yedinciliği daha üst basamaklara taşıması hedefleniyor. Yeni Renault Kadjar bu yıl sonunda geliyor.

Renault Kadjar yaklaşık 3 yılın sonunda makyajlanıyor. Aracın ikiz kardeşi Nissan Qashqai de değişimden geçtiği için bu yenileme çalışması kimse için sürpriz olmadı.

Yeni modelin dış tasarımında yeni ön ve arka tamponlar kullanılacak. Ayrıca farlar ve stoplar da elden geçirilecek. İç mekanda da multimedya ekranı başta olmak üzere döşemelerin de dahil olduğu bir dizi yenilik tüketicilere sunulacak.

Motorları daha az yakıyor

Ancak asıl yenilik aracın motor seçeneklerinde olacak. En önemli değişiklik yeni 1.3 litrelik motorun kullanılması olacak. Mercedes ile geliştirilen ve A Serisi’nde de kullanılan bu motor sayesinde daha fazla tüketicinin araca yönelmesi bekleniyor.

Bir diğer önemli değişiklik ise 1.5 litrelik dizel motorda olacak. Bu güç ünitesinin yakıt tüketimi ve gürültüsü azaltılırken toplam gücü 7 HP artırılmış olarak satışa çıkacak.

Bu yılın sonunda satışa sunulması planlanan makyajlı Kadjar’ın satış fiyatında ise bir artış olmayacak. Çünkü Renault modelin daha çok tüketici tarafından tercih edilmesini ve şu anda Avrupa’da yedinci sırada bulunan modeli ilk beşte görmek istiyor.

Yeni Renault Kadjar

Yeni Renault Kadjar

Yeni Renault Kadjar

Yeni Renault Kadjar