Avis Türkiye işaret dili Avis Türkiye işaret dili kullanmaya başladı

Kiralama sektöründe işaret dili ile müşterilere hizmet dönemi başlıyor

Kiralama sektöründe işaret dili ile müşterilere hizmet dönemi başlıyor

AVIS, İşitme Engelliler Federasyonu ile başlattığı iş birliği sonrasında işitme engelli müşterileri için sunduğu hizmetiyle bir ilki gerçekleştiriyor. Avis çalışanları, federasyona bağlı olan İşitme Engelliler Eğitim Derneği’nden aldıkları işaret dili eğitimi sonrasında işitme engelli müşterilerine işaret diliyle hizmet sunmaya hazırlanıyor. AVIS işaret dili Samsun’da hayata geçiyor sonrasında tüm Türkiye’de kullanılacak. Avis Türkiye işaret dili kullanmaya başladı bunun ardından diğer firmaların da bu konuya önem vereceğini düşünüyoruz.

Ayrıca, iş birliği kapsamında 18-31 Temmuz tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’na katılan engelli sporcular ve araç kiralayan engelli müşterilerine kendi dillerinde hizmet sunmak üzere işaret dili eğitim alan Avis Samsun Havalimanı ve Avis Samsun Şehir Ofisi çalışanları müşterilerle aynı dili konuşarak daha kaliteli hizmet sunabilecek. Avis Türkiye işaret dili kullanmaya başladı bunun ardından diğer firmaların da bu konuya önem vereceğini düşünüyoruz.

https://avis.com.tr/

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici; “Sektördeki 45 yıla yakın tecrübemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi bilen ve karşılayan araç kiralama firmasıyız. Müşteri memnuniyetini artırmak ve araç kiralama deneyimlerini iyileştirmek üzere sektörün belirleyicisi konumunda olan markamız ile sürekli yeni ürün, hizmet ve iş birlikleri geliştiriyoruz. Bu amaçla İşitme Engelliler Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz proje ile işitme engelli vatandaşlarımızın yapacakları araç kiralamalarında daha kaliteli hizmet verebilmenin ve onlarla aynı dili konuşabilmenin mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

Avis’in hizmette mükemmelik anlayışı ile işitme engelli müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla ilk olarak Samsun’da başlatılan süreç tüm Türkiye’deki Avis noktalarında devam edecektir. Avis Türkiye işaret dili kullanmaya başladı bunun ardından diğer firmaların da bu konuya önem vereceğini düşünüyoruz.

http://www.otostil.com/otomobil-kiralamak-hic-bu-kadar-kolay-olmadi/