Yeni Volkswagen Jetta Türkiye'de satılacak mı araba dergisi otostil

Yeni Volkswagen Jetta Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Yeni Volkswagen Jetta Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Volkswagen’in çok satan Jetta’nın yeni nesli kendini gösterdi. Daha önce casus fotoğrafları yayınlanan otomobildeki en önemli değişiklik platformunun değişmesi. Artık MQB platformu üzerinden yükselen Jetta, yeni platformu sayesinde daha teknolojik ve estetik bir otomobil olmayı başarmış. Eskisine göre daha büyük olan bu platform modelin en önemli gücü olacak.

Yeni tasarım çizgileri ile Volkswagen Jetta bugüne kadar hiç karşımıza çıkmadığı kadar çekici bir tasarım formuna bürünmüş durumda. Markanın son dönemlerde geliştirdiği Arteon modelinin yapısını kullanan yeni VW Jetta bütününe bakıldığında iyi giyimli araçlardan biri olmuş durumda. Arkasında büyük bir bagaj ve bagaj kapağı taşıyor olmasına rağmen bu tasarım anlayışı ile bunu çok iyi bir şekilde gizliyor. Keskin hatların bolca kullanıldığı otomobil özellikle önden bakıldığında tüm dikkatleri üzerine çekme konusunda sıkıntı yaşamayacak diye düşünüyoruz. Yeni Volkswagen Jetta Türkiye’de satılacak mı

Yeni Volkswagen Jetta’nın dış tasarımındaki diğer detaylara baktığımızda, yeni nesil otomobillerindeki imza çizgilere sahip otomobil, daha keskin hatlara sahip. Dış tasarım konusunda herkesin üzerinde daha şimdiden olumlu bir etki bırakan yeni VW Jetta yaşam alanı tasarımı konusundaysa biraz sıkıntı yaşayacak gibi görünüyor. Volkswagen markasının yaşadığı dijital dönüşümün kullanıldığı yaşam alanında artık markanın ezbere bilinen tasarım anlayışına yer verilmiş. Yaptığımız ön araştırmada bu durumun kullanıcılar tarafından yine tuhaf bulunduğunu belirtmek isteriz. Sanıyoruz elektrikli modellerin üretime geçmesi ile birlikte VW Grubu bu konudaki radikal adımını atacak.

Jetta’nın kaputunun altında 1.4 litrelik turbo beslemeli TSI motor sunulacak ve 150 HP güç üretecek. 6 ileri manuel şanzımanla alınabilecek olan Jetta da versiyona göre 8 ileri DSG şanzıman ile de tercih edilebilecek. Sürüş karakteri konusunda markanın genlerinden gelen kabiliyetli yapının aynen bu araçta da görev yaptığını biliyoruz. Yapılan açıklamalara göre yeni platformla birlikte sürüş yapısında da tıpkı dış tasarımda olduğu gibi çok önemli iyileştirmeler olmuş. Yeni Volkswagen Jetta Türkiye’de satılacak mı

Yeni Volkswagen Jetta Türkiye’de satılacak mı ?

Elbette en çok merak edilen soru bu? Yapılan açıklamalara baktığımız zaman büyük bir değişim söz konusu olmazsa yeni Volkswagen Jetta Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Ancak bu konuda farklı açıklamalar da karşımıza çıkıyor. Bu açıklamalarda Jetta’nın artık Türkiye’de olmayacağı söyleniyor ama kompakt sedan olmadan Avrupa pazarının olmayacağını düşünüyoruz. Yani söylentileri kafaya takmayın. Nisan ayı olmasa bile Jetta bu yıl ikinci yarı olmadan Türkiye yollarına çıkacak.

Yeni Volkswagen Jetta

Yeni Volkswagen Jetta

Yeni Volkswagen Jetta