Volkswagen Herbert Diess emisyon skandalı otostil dergisi

VW’nin yeni CEO’su garantiyi alınca Amerika’ya ifadeye gitti

VW’nin yeni CEO’su garantiyi alınca Amerika’ya ifadeye gitti

Volkswagen CEO’su Herbert Diess emisyon skandalıyla ilgili ifade verdi. Bu ifadenin gizli bir şekilde verildiği ortaya çıktı. Volkswagen Herbert Diess ifade verdi.

Alman Bild gazetesinin haberine göre, Volkswagen Group CEO’su Herbert Diess, emisyon skandalıyla ilgili ifade etmek için bu ay ABD’ye gitti. Diess, ABD Adalet Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu’nun temsilcileriyle konuştu. Diess’e, geçen yıl Volkswagen’deki reformları denetlemek üzere görevlendirilen ABD’li avukat Larry Thompson da eşlik etti.

Özel anlaşma yapıldı

Bloomberg ise Diess’e ABD tarafından tutuklanmayacağına ilişkin güvence verildiğini belirtti. Bu sayede de yeni VW CEO’su rahatça ABD’ye gitti ve konu hakkında ifade verdi.

Volkswagen rapordaki yorumu reddetti

Ayrıca konu hakkında açıklama yapan bir yetkili de Diess ve Thompson’ın yakın zamanda ABD’ye yetkililerle görüşmek için gittiğini doğruladı.

Geçtiğimiz hafta ABD, eski Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn’u, suçlama manipülasyonlarını örtbas etmek için komplo kurmakla suçladı. Ardından, 2015 yılı Eylül ayında skandalın patlak vermesinden birkaç gün sonra istifa eden 70 yaşındaki Winterkorn aleyhinde tutuklama kararı çıkardılar.

Volkswagen’e yakın bir kaynak, Diess için seyahat düzenlemeleri konusunda alışılmadık bir şey olmadığını söyledi. Volkswagen ise rapordaki yorumu reddetti.

http://www.otostil.com/category/haberler/