Yeni Renault Megane RS 280 beygirle geliyor. Araba Dergisi otostil

Yeni Renault Megane RS 280 beygirle geliyor

Yeni Renault Megane RS 280 beygirle geliyor

Yeni Renault Megane RS yeni yılda yollarda olacak. 280 beygirlik yeni motoruyla RS ilk kez 4 tekerlekten çekiş sistemine de sahip olacak.

İlk kez 2004 yılında tanıtılan Megane RS modelinden sonra tamamen bir evrim geçirerek güncel nesline kavuşan model yeni neslinde ilk kez dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip olacak. Tamamen yeni bir motora kavuşan 3. nesil yeni Renault Megane RS’de 1798 cc’lik 4 silindirli ve turbo beslemeli bir motor görev yapıyor. 280 HP güç ve 390 Nm tork üreten motor 6 ileri manuel veya 6 ileri EDC şanzımanla alınabiliyor. Şimdiye kadar üretilen en hızlı R.S olan yeni nesil GT modeline göre önlerde 60, arkada ise 45 mm daha geniş gövdeye sahip. 18 veya 19 inçlik jantlarla alınabilen otomobilde F1 stili yeni ön tampon ve özel gövde rengi sunuluyor.

Markanın ikonik sarı rengi dışında yeni modelde volkanik turuncu renk seçeneği de tüketicilere sunulacak. Aracın iç mekanında ise kömür grisi ve kırmızı dikişlere yer verilmiş. Standart donanımı zengin tutulan araçta hem konfor elemanlarına yer verilmiş hem de sportif tatlarla aracın haftanın 7 günü sorunsuzca kullanılması sağlanmış.

Aralık ayında siparişlerin alınmaya başlanacağı yeni Renault Megane RS modelinde teslimler de yeni yılla birlikte yapılmaya başlanacak.

Yeni Renault Megane R.S.

Yeni Renault Megane R.S.

Yeni Renault Megane R.S.