BMW i Vision Dynamics içten yanmalı motorları bitirdi. Araba Dergisi otostil

BMW i Vision Dynamics içten yanmalı motorları bitirdi

BMW i Vision Dynamics içten yanmalı motorları bitirdi

BMW i Vision Dynamics Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. 600 km’lik menzili ile bu otomobil elektrikli otomobillere olan ön yargıyı kırmakla kalmayıp içten yanmalı motorların da sonunu getirecek.

Geçtiğimiz yıl Next 100 isimli konsept modelini tanıtan BMW, aradan geçen 1 yılda hazırladığı BMW i Vision Dynamics isimli yeni modeliyle elektrikli otomobillerin artık vazgeçilmez olduğunu kanıtladı. Modelin 600 km’lik menzili ve 200 km/s’lik maksimum hızı içten yanmalı motorların artık sonunun geldiğini gösteriyor.
0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyede tamamlayan bu 4 kapılı Gran Coupe sadece BMW için değil alternatif yakıtlı araçlar için de önemli bir gelişme.

Bugüne kadar Tesla’nın hakimiyetinde olan elektrikli otomobiller konusunda söz sahibi olmak isteyen BMW’nin bu yeni otomobili otonom sürüş konusunda da teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Araç firmanın 2025 yılına kadar üretme söz verdiği 25 elektrikli otomobiller konusunda önemli bir adım olarak görülüyor.
i3 ve i8 modelleri arasında konumlandırılacak olan BMW i Vision Dynamics seri üretime geçince adında değişikliğe gidecek ve uzun süredir beklenen i5 model adıyla satışa sunulacak.

BMW i Vision Dynamics

BMW i Vision Dynamics