Yeni Peugeot pick up Eylül’de geliyor. Kaç para olacak?

Yeni Peugeot Pick Up Eylül’de 4×4 olarak geliyor

Yeni Peugeot Pick Up Eylül’de 4×4 olarak geliyor

Yeni Peugeot pick up Eylül’de geliyor. Pick Up’ın ilk olarak Afrika’da tüketicilere sunulacağı belirtiliyor. Ancak daha sonra gelen talebe göre modelin satış ağı da genişleyebilir. Şu anda Afrika pazarında satılan pick-up modellerin % 92’si dizel, % 77’si ise 4×4 çekiş sistemine sahip. Peugeot da bu araçta iki özelliği de sunarak pazara iddialı bir giriş yapmak istiyor.

5.08 metre uzunluğundaki araç sadece çift kabinli olarak üretilecek. Kökleri 1956 üretilen Peugeot 403 modeline dayanan Pick Up, versiyona göre 210 veya 215 mm yerden yüksekliğe sahip. Araçta sunulacak dört tekerlekten çekiş sistemiyle de arazi araçlarına yakın bir performans sergileyeceği belirtiliyor.

Pick Up’ın tasarımına baktığımızda köşeli hatların tercih edildiğini görüyoruz. Aracın ön kısmında firmanın yeni ızgarasına yer verilirken büyük farlar ve gündüz farlarıyla heybetli bir görünüm elde edilmiş. Şişkin çamurluk dodikleri ile sportif hatların elde edildiği aracın profilden ise kat izi olmayan düz hatları dikkat çekiyor.

Arka tasarımda ise yükleme kapağındaki büyük marka ismi ve diklemesine yerleştirilmiş stoplar dışında dikkat çeken bir detay bulunmuyor. Kargo bölümünü boydan boya saran koruma barları güçlü görünüme katkı sağlasa da aracın genel tasarımı günümüz pick-up modelleri düşünüldüğünde biraz sıradan kalıyor. Ancak aracın ilk etapta Afrika’da satışa sunulacağı düşünülünce bu kabul edilebilir bir durum. Eğer model Avrupa’ya gelirse mutlaka tasarımda değişiklikler olacaktır.

Sadece 2.5 litrelik dizel motorla alınabilen Peugeot Pick Up, 115 HP güç ve 280 Nm torka sahip. 5 ileri manuel şanzımanla kombine edilen modelde 4×2 ve 4×4 çekiş sistemleri de sunuluyor.

Arazi özellikli Yokohama lastiklerin standart olarak sunulduğu Yeni Peugeot Pick Up’da yükleme alanı 1.40 metre uzunluğa ve 1.39 metre genişliğe sahip. Bu alanda aracın taşıyabileceği yük ise 815 kg olarak açıklandı.

http://www.peugeot.com.tr/

Aracın standart donanımında manuel klima, elektrikli camlar, USB girişli CD çalar, ABS, sürücü ve yolcu ön havayastıkları sunuluyor.

Henüz aracın iç mekan fotoğraflarını paylaşmayan Yeni Peugeot Pick Up şu anki pick-up modeller göz önüne alındığında teknolojisiyle geri kalmış bir görünüm çiziyor. Ancak Afrika pazarı için aracın bu özellikleri yeter de artar bile. Bu nedenle bu modelle başlayan pick-up girişimi Peugeot için bu sınıfa önemli bir geri dönüş olabilir. Özellikle son 2 yıldır 3008 ve 5008 ile SUV’lara ağırlık veren marka, buradan elde ettiği tecrübeyle Avrupa için de bir pick-up üretirse kimse şaşırmayacaktır.

http://www.otostil.com/category/karsilastirma/

Yeni Peugeot Pick Up

Yeni Peugeot Pick Up