Yeni Nissan Qashqai ne zaman geliyor? www.otostil.com

Yeni Nissan Qashqai ne zaman geliyor?

Yeni Nissan Qashqai ne zaman geliyor?

Kompakt SUV sınıfının iddialı modeli Qashqai kapsamlı bir makyaj operasyonuna tabi tutuldu. Yeni Nissan Qashqai bu yıl sonunda Nissan bayilerinde yer almaya başlayacak.

Yeni bir yüze kavuşan otomobilde V formunda ızgara yapısı kullanılıyor. Yeni ön tampon ve elden geçirilen bumerang formlu LED gündüz farları otomobilin dikkat çekici noktalarını oluşturuyor. Özellikle Nissan’ın ABD’de sattığı SUV modelleri andıran bu yeni yüzüyle Qashqai öncüsünden bir hayli sert bir ifadeye kavuşmuş. Arka tasarımda ise yine bumerang formlu, 3D efekti verilmiş stoplar dikkat çekiyor.

Aracın iç mekanında ana hatlar korunurken direksiyon simidi değiştirilmiş. Altı düz ve daha sportif bir tasarıma kavuşan direksiyon simidi ile birlikte koltukların yapısında da değişiklikler yapıldığı görülüyor. İç mekandaki plastik kaplamanın da kalitesinin iyileştirildiği modelde 3 boyutlu efekte sahip göstergeye yer verilmiş. Üst donanımlarda ise artık 7 hoparlörlü Bose müzik sistemi kullanılacak.

Asıl önemli yenilikleri teknolojik sistemlerinde yapan Qashqai otonom sürüşlere de bir adım daha yaklaşmış. Şehir içinde olası anlarda artık Qashqai kendi kendine de fren yaparak sürücü hatalarını da minimumda tutacak.

Qashqai’de, acil durum frenleme sistemi yaya algılama özelliği ile modifiye edilirken, trafik işareti tanıma, sürücü dikkat uyarısı, akıllı park yardımı, akıllı çevre görünüm monitörü, kör nokta uyarısı ve şeritten ayrılma uyarısı sistemleri sunulmaya devam edecek.

Araçta sunulan motor seçeneklerinde bir değişiklik yapılmazken tasarımda yapılan değişiklikler sayesinde rüzgar direnç katsayısı 0.31 cW olarak revize edilmiş. En çok tercih edilen 1.5 litrelik dCi motor yapılan iyileştirmeler sayesinde de artık 99 gr/km’lik CO2 salınımına sahip.

Yeni Nissan Qashqai

Yeni Nissan Qashqai

Yeni Nissan Qashqai