Yeni Nissan Juke yıl bitmeden geliyor | OTOSTİL

Yeni Nissan Juke yıl bitmeden geliyor

Yeni Nissan Juke yıl bitmeden geliyor

Yeni nesil Nissan Juke bu yıl tanıtılacak. Aracın öncüsünden en büyük farkı yeni nesil platformu olacak.

Nissan Juke bu yıl yenilenecek. Aracın son testleri de bitmek üzere. Yaptığı tasarımlarla adından söz ettiren Avarvarii, Nissan cephesinden gelen bilgilere göre çizdiği modeli kendi instagram sayfasında paylaştı. Şimdiye kadar da Nissan cephesinden herhangi bir yalanlama gelmedi.

Yeni modelde ilk dikkat çekecek detay aracın yeni altyapısı olacak. 2002 yılındaki Nissan Micra platformunu kullanan Juke, yeni neslinde Renault-Nissan İttifakı’nın üyesi CMF-B platformunu kullanmaya başlayacak. Bu platform sayesinde üretim maliyetleri düşen aracın iç mekanında da daha fazla yaşam alanı elde edilmiş.

Aracın tasarımında başta yeni Micra olmak üzere Nissan’ın son dönemdeki sert yüz tasarımına yer verilecek. Motorlarda ise 1.0 litrelik 3 silindirli benzinli motorun 1.2 litrenin yerini alması bekleniyor. Ayrıca 1.5 litrelik dizel sunulmaya devam edecek. Sportif versiyonda ise 1.6 litrelik turbo benzinli ve 190 HP güç üreten bir model yer alacak.

Aracın hibrit versiyonunu da hazırlayacak olan Nissan tüm araçları İngiltere’de üretmek istiyor. Ancak elbette burada da Brexit sonuçlarına göre üretimin farklı tesise kayması söz konusu olabilir.

2017 bitmeden aracın tanıtımını yapacak olan Nissan, ilk teslimleri de Avrupa’da yıl sona ermeden gerçekleştirecek. Aracın fiyatlarında ise nasıl bir yol izleneceği hakkında henüz bir ipucu yok.