Chevrolet Camaro fabrikadan modifiyeli çıktı | OTOSTİL

Chevrolet Camaro fabrikadan modifiyeli çıktı

Chevrolet Camaro fabrikadan modifiyeli çıktı

Ülkemizde grey marketler tarafından ithal edilmesiyle yolarımızda ender de olsa görebildiğimiz Chevrolet Camaro yeni donanım seviyesiyle hem daha güçlü bir motora kavuştu hem de görsel olarak farklılaştı.

Şu an için Camaro’nun en üst versiyonu olan Camaro ZL1 1LE, şimdiden ABD’de ciddi bir taleple karşı karşıya kaldı. ABD’liler için her beygirin önemi olduğu için bu Camaro’nun kısa sürede çok satılması sürpriz değil.

Aracın dış tasarımında yeni tampon ve ızgara ile farklılık sağlanırken arkadaki devasa spoyler ile de hem görünüm farklılaştırılmış hem de 150 kg’lık basma kuvveti elde edilmiş. Bu sayede de aracın yol tutuşunun çok daha iyi olduğu belirtiliyor. Yol tutuşu artırmak içinse model önde 305, arkada ise 325 mm olan Goodyear Eagle F1 lastiklere güveniyor.

650 HP güç üreten süperşarjlı bir V8 motora sahip olan 1LE, sadece 6 ileri oranlı manuel şanzımanla alınabiliyor. Ancak bu modele özel olarak 6. vitesin oranları değiştirilmiş. Süspansiyon sistemi de elden geçirilmiş ve yükseklik ayarlı yürüyen aksam araca adapte edilmiş. Ayrıca bu sistemle aracın kamber açılarını da 3 dereceye kadar değiştirmek mümkün hale gelmiş.

Aracın bu değişikliklerden sonra ne kadar hızlı olduğunun tüm verilerini açıklamayan Chevrolet şimdilik sadece aynı test parkurunda yapılan sürüşlerde tur zamanının 3 saniye iyileştirildiğini belirtmekle yetiniyor. Model yaz aylarında satışa sunulacağı için fiyatlarını da o tarihlerde açıklayacak olan Chevrolet anlaşılan belirli aralıklarla bilgi paylaşarak aracı sürekli güncel tutmak istiyor.

2018-chevrolet-camaro-zl1-1le-001-1 2018 Chevrolet Camaro ZL1 1LE