Yeni Ford Fiesta kaç para Yeni Ford Fiesta ne zaman satılıyor?

Yeni Ford Fiesta 64.500 TL’ye Türkiye’de satışa sunuldu

Yeni Ford Fiesta 64.500 TL’ye Türkiye’de satışa sunuldu

Yeni Ford Fiesta, Avrupa’daki 40 yılı aşkın tarihinde sunduğu en kapsamlı ve farklı versiyonlara sahip yeni nesli ile Türkiye yollarına çıkmaya hazır. Araç özellikle duyulara hitap eden yenilikleri ile rakiplerinden ayrılarak bir üst sınıftaki modellerle rekabet edecek. 64.500 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olan modelde üst versiyonların fiyatı 90.500 TL’ye kadar yükseliyor.

Farklı karakterleriyle çok daha geniş müşteri kitlesine ulaşmayı hedefleyen Yeni Ford Fiesta, sürüş dinamikleri, yeni teknolojik özellikleri, araç içi bağlantı ve eğlence sisteminin yanı sıra iç ve dış tasarımında farklı renk kombinasyonlarıyla gelen kişiselleştirme özellikleri sayesinde tarzıyla öne çıkmak isteyenlere de hitap ediyor.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Yeni Fiesta’da, müşterilerimizin Fiesta tutkularını paylaşarak bunu daha fazla seçenek ve kişiselleştirme imkanıyla ileriye taşıdık. Şimdi her beğeniye uygun, B segmenti küçük sınıf müşterilerinin birkaç yıl önce ancak hayal edebilecekleri ileri teknolojiler ve özelliklerle donatılmış bir Fiesta seçeneğimiz var. Fiesta’nın iç mekanındaki değişim, tasarım ve uygulama açısından devrim niteliğinde. Keyifli sürüş deneyimi, Fiesta’nın cazibesinin merkezinde yer alıyor ve tüm yeni Fiesta’larımız nesiller boyu sürücüleri memnun eden karakterine sadık kalırken bugüne dek en keskin, sportif ve en dengeli performansı sergiliyor. 2018 ortası itibariyle sunacağımız tüm versiyonlar ile Fiesta <segmentinin en çok seçenek sunan ve en teknolojik aracı> olacak. Daha fazla  stil, daha fazla teknoloji ve daha çok eğlence sunan Ford Fiesta, koruyarak geliştirdiği özellikleri ve tasarımı ile segmentinin favori otomobillerden biri olmaya devam edecek” dedi.

64.500 TL’ye bayilerde

Yeni Ford Fiesta, Ford Options ile 64.500 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda yerini aldı. Bu nesilde dizel otomatik versiyonun olmayacağı araçta 6 kez Yılın Motoru seçilen 1.0 EcoBoost ve 1.1 litrelik atmosferik benzinli güç ünitesi ile 1.5 litrelik dizel motor alternatifleri sunulacak.

1.0 litre EcoBoost benzinli motor 100 HP güç ve 118 gr/km’den başlayan CO2 emisyon değerleri ile 5.2 lt/100 km’lik yakıt tüketimi sağlayan altı ileri vitesli otomatik şanzıman ve direksiyondan vites değiştirme özelliği ile sunuluyor.

Motorlar da değişti

Ford’un 1.1 litre benzinli motoru, 1.0 litre EcoBoost ile üç silindirli bir mimariyi paylaşıyor ve atmosferik basınçlı önceki 1.25 litre benzinli motorun yerini alarak 85 HP güç ve beş vitesli yeni manuel şanzımanla sunuluyor. Daha fazla güçle birlikte 101 gr/km’den başlayan CO2 emisyonu ve önceki motora göre %18 iyileştirme ile 4.4 lt/100 km’lik yakıt tüketim değeri sağlıyor.

Fiesta’da  sunulan 1.5 litre TDCi motor altı vitesli manuel şanzımana sahip ve 89 gr/km’lik CO2 emisyonu ile 3.5 lt/100 k’lik yakıt tüketim değeri sunuyor.

http://www.ford.com.tr/otomobiller/Yeni-Fiesta

Yeni Ford Fiesta

Yeni Ford Fiesta