kış lastiği zorunlu oldu kış lastikleri kış lastiği satın al kış lastik markası

Pirelli resmen açıkladı: Kış lastikleri herkese zorunlu oldu

Pirelli resmen açıkladı: Kış lastikleri herkese zorunlu oldu

Yeni kış lastiği tebliği için ön hazırlıklara başlayan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. uyarıyor: “Yeni yönetmelik ile birlikte bu yıl kış lastiği zorunluluğu binek otomobilleri de kapsayacak. Bu da kış lastiklerine olan talebi ciddi şekilde arttıracak. Bu yıl müşteri taleplerini tahmin etmek ve ona göre aksiyon almak kritik önem taşıyor”. Bu açıklama ile kesinlik kazandı ve kış lastiği zorunlu oldu.

Premium ve Prestij segment lastikler orijinal ekipman dünya lideri olan Pirelli’nin Türkiye operasyonu Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. satış ve pazarlama ekibi kış dönemine hazırlık ve kontrollü girebilmek için bir araya geldi. İstanbul’da yaklaşık 60 kişinin katıldığı etkinliğe ev sahipliğini Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comino yaptı.

Gün boyu süren etkinlikte Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş Pazarlama ve Satış Ekibi yeni kış lastiği yönetmeliği, Pirelli’nin kış dönemi için yeni ürün gamı ve markanın kış dönemi stratejileri gibi konular konuşuldu. 2017 yılı itibarı ile kış lastiklerinin binek otomobillere de zorunlu olması nedeniyle toplantının en önemli gündem maddesi olan yeni kış lastiği yönetmeliği hakkında satış ve pazarlama ekibine geniş bir bilgilendirme yapıldı.

Kış Lastiği Binek Otomobillere de Zorunlu Olacak
Yeni kış lastiği tebliğine göre Türkiye’de tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasındaki kış lastiği kullanılması zorunlu olacak. 2012 yılından beri Türkiye’de uygulanan kış lastiği zorunluluğu şimdiye kadar sadece ticari araçları kapsıyordu. Bu yıl ilk kez yeni bir yasal düzenlemeyle birlikte binek araçları da dahil edildi; yani bütün özel otomobiller de dahil olmak üzere tüm özel motorlu araçlar bu kış itibarıyla zorunlu olarak kış lastiği kullanmaya başlayacak. Bu açıklama ile kesinlik kazandı ve kış lastiği zorunlu oldu.

Öte yandan Türkiye’de kış lastiği pazarı yıllar içinde ciddi büyüklüklere ulaştı. Yenileme pazarının yaklaşık yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’da Almanya Avusturya gibi pazarlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde. Yeni yönetmelik ile birlikte Türkiye pazarının da bu seviyelere yaklaşması bekleniyor.

Bu açıklama ile kesinlik kazandı ve kış lastiği zorunlu oldu
Toplantının açılış konuşmasını yapan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş CEO’su Gian Paolo Gatti Comino kış lastiği pazarında yaşanacak ani artışın etkilerine dikkat çekti: “Türkiye’de kış lastiği pazarı önemli bir yere sahip. Yenileme pazarının yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’daki Almanya, Avusturya gibi pazarlardan çok da geride sayılmayız. Onlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde. Yeni regülasyon sonrasında kış lastiği pazarında ciddi bir büyüme bekliyoruz. Ancak bizim her zaman hatırlattığımız bir mottomuz var: “Kontrolsüz güç, güç değildir”. Bizim de bu süreci kontrol altında yönetmemiz büyük önem arz ediyor. Burada müşteri taleplerini tahmin etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetkili satıcılarımızla birlikte yakın çalışmalar içerisindeyiz.

https://www.pirelli.com/tyres/tr-tr/car/homepage

Pirelli Türkiye’de yeni yapılanma yaşandı