Yeni BMW X3 Ekim'de geliyor. Araba dergisi otostil

Yeni BMW X3 Ekim’de geliyor

Yeni BMW X3 Ekim’de geliyor

İlk kez 2003 yılında tanıtılan BMW X3, 3. nesli ile karşımızda. Bugüne kadar 1.5 milyon adet satılan araç görsel olarak ana hatlarını korurken aslında her noktasında yeniliğe sahip. Yeni BMW X3 Ekim’de geliyor.

Aracın dış tasarımında öncüsüne kıyasla yeni farlar ve sis farları kullanılırken ızgara da değiştirilmiş. Tamponun yeniden tasarlandığı araçta aktif hava kontrollü ızgara ile yakıt tüketimi de düşürülmüş. Aracın ön camında akustik malzemeye yer verilirken elektrikli bagaj kapağı, ikiz egzoz çıkışı ve tasarımı değiştirilen stoplarla farklılık sağlanmış. Sportif versiyonlarda ayrıca özel egzoz sistemi standart donanıma dahil edilmiş.

BMW X3’ün iç mekanında ise yeni komple renkli head-up gösterge, 10,2 inçlik dokunmatik ekran, kapı içlerinde 1 litrelik cepler standart olarak sunulurken yeni alüminyum kaplamalar, ambiyans aydınlatma, 3 bölgeli otomatik klima, 12,3 inçlik gösterge paneli opsiyonel donanıma dahil edilmiş. Ayrıca modelde panoramik cam tavan ile ferahlık hissi de artırılmış.

Aracın iç mekan tasarımı da komple değiştirilirken son dönemde satışa sunulan modellerle benzer çizgiler kullanılmaya başlanmış. Aracın altyapısının da değişmesiyle artık 550 litrelik bagaj kapasitesi sunulurken arka koltukların katlanmasıyla bu hacim 1600 litreye ulaşır hale gelmiş.

3.neslinde 55 kg hafifleyen BMW X3, CLAR adı verilen ve 5 Serisi’ne de ev sahipliği altyapı kullanan model boyutlarındaki büyüme sayesinde artık yolcularına da daha fazla yaşam alanı sunuyor.

İlk etapta 3 benzin ve 2 dizel motorla alınabilecek olan X3’de güçler 184 HP’den başlayacak ve 360 HP’ye kadar uzanacak. İlk kez bu nesilde M logolu X3 M40i isimli sportif bir model de yer alacak.

http://www.bmw.com.tr

Tüm motorlarında 8 ileri Steptronic şanzımanı standart olarak sunacak olan araçta versiyona göre dört tekerlekten çekiş sistemi de sunulacak.

Yeni modelde tüketicilere 3 farklı donanım paketi sunulacak. Bunlar içinde giriş versiyonu xLine olacak. Daha fazla donanım isteyenlere ise Luxury Line donanım sunulacak. Sportif versiyon olarak ise M Sport donanım alınabilecek.

Daha önce 7 ve 5 Serileri’nde sunulan ve uzaktan araç park etmeyi mümkün kılan akıllı anahtar da opsiyonel olarak satın alınabilecek.

http://www.otostil.com

Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra bayilerde olması planlanan X3, Ekim ayında ülke ülke satışa sunulacak.

Yeni BMW X3

Yeni BMW X3

Yeni BMW X3