Yeni BMW X5 BMW fiyat listesi BMW modelleri otostil dergisi

Yeni BMW X5 dayanıklılığını tüm dünyada kanıtlama peşinde

Yeni BMW X5 dayanıklılığını tüm dünyada kanıtlama peşinde

BMW X5’in dördüncü neslinin dayanıklılığı ve kapasitesi test ediliyor. Yeni BMW X5 ‘in ilk test döneminin sonuna gelindi.

BMW X5, birbirinden zorlu coğrafyalarda test edildi. Aracın test edildiği ülkeler arasında İsveç, Güney Afrika ve Amerika var. Kısacası yeni arazi aracı; kumla, karla ve bolca kaya ile imtihan edildi.

Yeni SUV da, öncü modeli gibi CLAR sistemi üzerine inşa edildi. CLAR sistemi, yeni bir süspansiyon sistemi ve şasi sistemine entegre edilmiş. Bu mimari gelecek X modellerinde de kullanılacak. Söz konusu melez mimari hakkında çok az bilgi sızdırılsa da, etkileyici olacağına kesin gözle bakıyoruz. X5’in adaptif M süspansiyon yapısı ile donatılacağı ise BMW tarafından resmen doğrulandı.

BMW X5

Yeni BMW X5

BMW X5, kıyasıya bir rekabete girecek

Elbette X5’in en sportif model X5 M modeli de yenilenecek. Önceki model gibi X5 M de, M model ailesinin nimetlerinden faydalanacak. X5 M’in de M5’in motorunu kullanması bekleniyor. Yani çift turbolu, 8 silindirli ve 592 beygirlik muazzam bir güç otomobil tutkunlarına sunulacak.

Yeni BMW X5

Yeni BMW X5

Her şeye rağmen BMW’nin işi hiç ama hiç kolay değil. Karşısında Audi Q7, Porsche Cayenne, Mercedes GLE, Range Rover ve Volvo XC90 gibi birbirinden güçlü rakipler bulunuyor. Kısacası premium SUV sınıfındaki rekabet zirveye taşınacak gibi.