Oyak Renault çalışanları iyilik için koştu | OTOSTİL

Oyak Renault çalışanları iyilik için koştu

Oyak Renault çalışanları iyilik için koştu

Oyak Renault çalışanları, Tohum Otizm Vakfı’nın gönüllü koşucuları olarak, otizmli çocuklara eğitim desteği için Runatolia Maratonu’nda “İyilik Peşinde Koş”tu. Otizmli çocukların özel eğitimi için kurulan burs fonuna bağış topladı.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault’un çalışanları, otizmli çocukların bağımsız, özgür bireyler olarak yaşayabilmeleri ve otizme dikkat çekebilmek için Antalya’da bu yıl 12’incisi düzenlenen Runatolia Maratonu’nda koştu.

Buğday, AÇEV, AKUT, Koruncuk gibi sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği Adım Adım Platformu ile 2015 yılından bu yana “İyilik Peşinde Koşan” Oyak Renault KoşuyOR Takımı, bu kez 5 Mart’ta düzenlenen Runatolia Maratonu’nda 42 gönüllü koşucusuyla adımlarını Tohum Otizm Vakfı için attı ve 2.584 bağışçıdan, toplam 58.934 TL bağış toplayarak 3 otizmli çocuğa eğitim bursu sağladı. Runatolia Maratonu’nda 8 otizmli çocuğun eğitim masraflarını karşılayacak toplam 156.049 TL bağış toplandı.

Runatolia’da Rekor Kırdı!
Oyak Renault KoşuyOR Takımı koşucusu Halil Onsekizoğlu, kampanya boyunca toplam 743 kişiden aldığı bağış ile Runatolia Maratonu’nda bugüne kadar en çok kişiden bağış toplayan gönüllü koşucu oldu. Onsekizoğlu, bu başarısıyla, Türkiye’de düzenlenen tüm maratonlarda en çok bağışçısı olan 3. Koşucu unvanını da kazandı.

Çevresindeki kişilere kampanyasına destek olmaları için bire bir e-postalar göndererek bu başarıya ulaşan Onsekizoğlu, otizmi çok sayıda kişiye duyurmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Bağışçılarından ortalama 12 TL bağış alarak büyük bir başarıya imza atan Onsekizoğlu, bağış yapmak için büyük miktarlara gerek olmadığını; küçük miktarda bağışların bir araya geldiğinde yaratacağı mucizeyi de gözler önüne serdi.