Yeni BMW M3 Sedan ve M4 2021'de Türkiye'de otostil Dergisi

Yeniden 4 kapıya kavuşan BMW M3 önümüzdeki yıl geliyor

Yeniden 4 kapıya kavuşan BMW M3 önümüzdeki yıl geliyor

Kısa bir süre önce ülkemizde de satışa sunulan BMW 3 Serisi’nin sportif versiyonu Yeni BMW M3 yüzünü gösterdi. Uzun bir süredir ülkemizde meraklılarının beklediği 4 kapılı M3 özlemi bu yeni modelle son bulacak gibi görünüyor. Ayrıca marka 4 Serisi’nin M logolu neslini de tanıttı ve iki aracın önümüzdeki yıl ilk çeyrekte ülkemizde satışa sunulacağını açıkladı.

BMW M3 ve BMW M4 Coupe, üç farklı karakterde tercih edilebiliyor. Saf performans isteyenler, Yeni BMW M3 Sedan ve Yeni BMW M4 Coupe’yi 480 HP’lik sıralı altı silindirli motor, altı ileri manuel şanzıman ve arkadan itişli olarak tercih edebiliyor. Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupe’de ise aynı motorun 510 HP’lik versiyonu sekiz ileri M Steptronic şanzımanla bir araya geliyor ve gücünü arka tekerleklere gönderiyor. Her iki Competition modeli de gelecek aylarda dört tekerlekten çekiş sunan M xDrive seçeneği ile de satışa sunulacak.

Yeni BMW M3 Sedan ve Yeni BMW M4 Coupe, 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 4,2 saniye ulaşabiliyor. Competition modelleri ise 0’dan 100 km/s hıza 3,9 saniyede ve 0’dan 200 km/s hıza ise yalnızca 12,5 saniyede ulaşıyor.

Yine yüksek donanımlı

Yeni BMW M3 ve Yeni BMW M4 Coupe’de BMW Live Cockpit Professional’ın bir parçası olan 12,3 inç gösterge ekranı ve 10,25 inç Kontrol Ekranı ile yüksek çözünürlüklü dijital ekran grubu standart olarak sunuluyor.  Tamamen dijital gösterge ekranı ile navigasyon haritası, sürücü destek sistemleri, durum göstergeleri veya çevredeki alanın 3 boyutlu görselleştirmesi için gereken alanı yaratılabiliyor. Ayrıca, 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılarını da destekliyor.

Her iki modelde de önde ve arkada sensörlü Park Mesafe Kontrolü, fren işlevli Hız Sabitleyici, fren müdahaleli Ön Çarpışma Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Dikkat Asistanı ve Hız Sınırı Bilgisi Sistemi standart olarak sunuluyor.