Volkswagen stajyerleri Golf Wörthersee etkinliği otostil dergisi

Volkswagen Golf 405 beygire ulaştı süper sporcuları kıskandırdı

Volkswagen Golf 405 beygire ulaştı süper sporcuları kıskandırdı

Volkswagen stajyerleri, Wörthersee etkinliği için iki farklı Golf hazırladı. 405 beygire ulaşan Golf etkinliğin yıldız oldu.

Volkswagen, Avusturya’da düzenlenecek bir otomobil etkinliği olan Wörthersee’de stajyerlerinin geliştirdiği Golf GTI Next Level ve Golf Estate TGI Gmotion isimli iki yeni modeliyle yer alacak.

Volkswagen stajyerleri otomobilleri nasıl tasarladı?

“Golf GTI Next Level”da 2.0 TSI motor korunmuş ve 405 beygir güce yükselmiş. Otomobilin ön tarafı metalik beyaz iken, arka tarafı ise sedefli siyah renge sahip. Bunun yanında kırmızı detayları da görmek mümkün… Otomobilin şanzımanında ise 7 ileri DSG yer alıyor. Aracın performansını da gövde kiti, büyük ön ve arka difüzörler ile büyük ve spor jantlar arttırıyor. Otomobilin iç tasarımında açık gri, siyah ve kırmızı renklerin hakim olduğunu görüyoruz. Aracın subwoofer ve arka hoparlöründeki yuvalar 3D yazıcıyla üretilmiş. Bunun yanında LED ekran ve aydınlatmaların da akıllı telefon uygulaması ile tasarlanması söz konusu.

Volkswagen’in “Golf Estate TGI Gmotion” isimli modeli ise 4 tekerden çekiş sistemine sahip. 1.5 litrelik ve CNG ile çalışan bir 129 beygir gücünde bir motor da yer alıyor. Ayrıca otomobilde coilover süspansiyonlara da bulunuyor.

Golf GTI Next Level

Golf GTI Next Level