Türkiye'deki ilk test yeni Fiat Panda'yı kullandık | OTOSTİL

Türkiye’deki ilk test yeni Fiat Panda’yı kullandık

Türkiye’deki ilk test yeni Fiat Panda’yı kullandık

Fiat’ın şehir otomobili Panda’nın yeni SUV gövde seçeneği City Cross, otomobil severlerle buluşuyor. Son 14 yıl üst üste Avrupa’nın en çok tercih edilen şehir otomobili olma başarısına ulaşan Panda, son yıllarda popülerlik kazanan SUV karakterine sahip otomobiller arasında şehir için kullanıma uygun kompakt tasarımı, ürün özellikleri ve ekonomikliği ile dikkat çekiyor.

Şehir içinde kullanımı kolay ve çevik bir karakter sergileyen Panda City Cross, yerden yüksekliği, hafif arazi şartlarıyla başa çıkabilen yeni ön ve arka tampon tasarımı ve tavan rayları ile tam bir SUV görünümü sunuyor. Panda City Cross, yüksek yapısı ve 5 kapılı olması sayesinde yolcularına ferah ve geniş bir yaşam alanı sunuyor. Panda City Cross’un dikkat çeken standart donanımları arasında LED gündüz farları, ön sis farları, direksiyondan kumanda edilebilen Bluetooth bağlantılı Uconnect sistemi, 15 inç jantlar ve 6 adet hava yastığı yer alıyor.

Günümüz standartlarında ihtiyaç duyulan bağlantı ve yaşam alanı özelliklerini barındıran model; bir yerden bir yere gitmek isteyen kullanıcılar için sevimli bir alternatif olarak yer alıyor.

Boyutları, çevikliği ve göz alıcı renk seçenekleri ile şehrin caddelerinde tüm dikkatleri üzerine çekecek olan Panda City Cross’ta; rüştünü ispatlamış 1,2 litrelik 69 HP gücünde yüksek verimliliğe sahip benzinli Fire motor görev yapıyor. 5 ileri manuel şanzıman ile kombine edilen motor, şehir için kullanımlar için yeterli performansa sahip. Uzun yolculuklarda da kullanıcısını çok fazla üzmeyecek olan bu modelden çok fazla performans beklememeniz gerektiği hatırlatalım.

Fiat Panda sürüş izlenimi sonucu

Türkiye’deki ekonomik SUV alternatiflerinden biri olarak öne çıkan Panda City Cross, 80 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Fiyat konusunda oldukça iddialı olan model satışa sunulduktan kısa bir süre sonra Fiat müşterileri tarafından ilgi görmeye başladı.

Teknik veriler - Fiat Panda City Cross

Motor (tip/silindir sayısı)   Sıralı/4/Benzin
Motor hacmi  1242 cc
Maksimum güç 69 HP-5500 d/d
Maksimum tork    102 Nm- 3000 d/d
Son hız  155 km/s
0-100 km/s hızlanma  14.5 sn
Tüketim (fab. ver.)   4.8/5.6/7.1 lt/100 km
FİYAT      81.900 TL