Yeni Combo artık Fransız ruhuna sahip | OTOSTİL

Yeni Combo artık Fransız ruhuna sahip

Yeni Combo artık Fransız ruhuna sahip

Yeni Opel Combo hem özel hem de iş amaçlı kullanılabilen bir model olarak tanıtıldı. Ülkemizde 1.5 litre 102 hp ve 130 hp dizel motorlarla satışa sunulan yeni Opel Combo; 5 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile satın alınabiliyor. Fabrika verilerine göre ortalama 4.3 litre yakıt tüketen Combo, tüketim konusunda oldukça iddialı.

Yeni Opel Combo, üst segment binek araçlarda görülen sürüş güvenlik sistemleri ile birlikte geldi. Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Hız Limiti Trafik İşareti Tespit Sistemi, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Yaya Tanıma Özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ve Aktif Acil Frenleme Sistemi baz modelden itibaren standart olarak sunuluyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 8” dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise kullanıcısının günlük hayatını kolaylaştıran diğer özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni Opel Combo’nun bagaj hacmi ise 950 litre. Aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor. Yeni Combo’nun kullanıcılarına sunduğu önemli kullanım kolaylıklarından biri de bagaj kapağını açmadan yük alanına erişimine imkan veren açılabilir camlı bagaj kapağı.

1.5 litrelik 102 beygir güç üreten dizel, Enjoy donanımlı versiyonu ülkemizde 122.400 TL’den satışa sunulurken; aracın Excellence isimli donanımı 127.400 TL’den satışa sunuluyor. 102 beygirlik modelini 5 ileri manuel şanzıman ile satın alabildiğiniz otomobilin 130 beygir güç üreten versiyonu 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. 8 ileri otomatik şanzımanlı 130 beygir güç üreten 1.5 litrelik motor, 139.400 TL’den başlıyor. Ultimate isimli üst donanım ise 144.400 TL’lik satış fiyatına sahip.

Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş: “Yeni Combo Opel severlerin kahramanı olacak”

Yeni Combo’yu Türk tüketicisinin çok seveceğini belirten Öztaş şu açıklamalarda bulundu: “Segmentinin standartlarını değiştirecek olan yeni Combo’yu Opel severlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni modelimizi ‘her günün kahramanı’ olarak nitelememizin nedeni gayet açık; Yeni Combo, kullanıcısının her gün yanında olacak, hem özel hem de iş hayatlarında bir otomobilden bekledikleri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Bu modelimizde binek otomobillerde görülen güvenlik ve konfor özelliklerini müşterilerimize standart olarak sunacağız. Verimli dizel motorlarımız da hem yakıt ekonomisi hem de performans konusunda iddialı. Ferah ve kullanışlı yaşam alanını da göz önüne aldığımızda yeni Combo kullanıcıları çeşitli ihtiyaçlarına kusursuz yanıt vermek için hazır bekleyen bir kahramana sahip olacaklar.”

Yeni Combo satış hedeflerine de değinen Öztaş; 2019 Mart-Aralık‘ta pazar büyüklüğüne bağlı olarak minimum 3 bin adet satış elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Opel Combo Teknik Özellikleri
Maksimum gücü: 130 HP
Maksimum torku: 300 Nm
0-100 km/s hızlanması: 11.4 saniye
Maksimum hız: 184 km/s
Yakıt Tüketimi: 4.2/4.3/4.6 lt/100 km

Opel Combo test Opel Combo test