Tucson dizel otomatik karşılaştırma Hyundai Türkiye otostil dergi

Yeni Hyundai Tucson dizel otomatik rakiplerine karşı!

Yeni Hyundai Tucson dizel otomatik rakiplerine karşı!

Hyundai Tucson dizel otomatik Temmuz ayında satışa sunuluyor. Temmuz ayında 1.6 litre dizel otomatik seçeneğine kavuşacak olan yeni Hyundai Tucson’u sınıfının önemli dizel otomatik seçeneği sunan modelleriyle karşılaştırdık. İşte 1.6 dizel otomatik SUV modelleri. Tucson dizel otomatik karşılaştırma

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson 2018

Hyundai Tucson 2018

 

Hyundai Tucson, 1.6 litrelik benzinli, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip. 2.0 litrelik dizel motorlu versiyon satışta. İlerleyen dönemlerde ise 1.6 litrelik dizel otomatik modeli satışa sunulacak. Ancak bunun için Hyundai Tucson’un yenilenmiş halini beklememiz gerekiyor. Yeni Hyundai Tucson için çok fazla beklememize gerek yok. Çünkü yeni Tucson Temmuz ayının sonunda satışa sunulacak.

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Peugeot’nun yenilikçi modeli 3008, 1.2 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip. 1.6 litrelik dizel motor, manuel ve otomatik şanzıman ile kombine edilebiliyor. 7 farklı donanım seviyesine sahip olan otomobilin 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 203.000 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 216.700 TL ödemeniz gerekiyor. Otomatik şanzıman ile dizel motorun kombinasyonu oldukça iyi.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. 1.4 litrelik benzinli motor, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 179.700 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Tiguan’da otomatik şanzıman istiyorsanız 2.0 litrelik dizel motora ve dört tekerlekten çekiş özelliğine geçiş yapmanız gerekiyor. 2.0 litrelik dizel otomatik versiyonu ise 266.500 TL’den satılıyor. 1.6 lt dizel otomatik seçeneğinin bulunmaması ise önemli bir eksikliği.

Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Kuga’da 1.5 litrelik benzinli motor, 1.5 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.5 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 135.000 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 142.500 TL ödemeniz gerekiyor. Bu kombinasyonda da uyum iyi. Yakıt tüketimi konusunda biraz cimri olması gerekiyor.

Renault Kadjar

Renault Kadjar

Renault Kadjar

Renault Kadjar, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Kadjar’da 1.2 litrelik benzinli motor, 1.5 litrelik ve 1.6 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.5 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 141.500 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 160.900 TL ödemeniz gerekiyor. 1.5 litrelik motor seçeneği otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Bu kombinasyon özellikle yakıt tüketimi konusunda kendini ispatlamış durumda.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan’ın en çok satan SUV modeli Qashqai, 1.2 litrelik benzinli, 1.5 litrelik ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip. Otomatik ve manuel şanzımanlar ile satılan otomobil iki farklı çekiş sistemi ile satın alınabiliyor. 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 155.392 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 173.670 TL ödemeniz gerekiyor. Bu sınıfın yaratıcısı olan Qashqai dizel otomatik seçeneğinin getirdiği artıyla en çok satan SUV konumunda.

Kia Sportage

Kia Sportage

Kia Sportage

 

Kia Sportage, tek motor seçeneği ile satışa sunuluyordu. Dizel motor arayanların karşısına 2.0 litrelik ünite çıktığı için eli boş kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde açıklandığı gibi yeni Kia Sportage’da 1.6 dizel otomatik seçeneği yer alacak 1.6 litrelik benzinli motoru ve beş farklı donanım seçeneği bulunan otomobilin yakında dizel otomatik versiyonu ülkemizde satışa sunulacak ve SUV pazarındaki rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor. Yeni Kia Sportage Ağustos ayının sonunda satışa sunulacak. Tucson dizel otomatik karşılaştırma

Tucson dizel otomatik karşılaştırma