Toyota Corolla 2018’de yenileniyor | OTOSTİL

Toyota Corolla 2018’de yenileniyor

Toyota Corolla 2018’de yenileniyor

Dünyanın en çok satılan otomobili olan Toyota Corolla 2018 sonunda yılında yeni yüzüyle karşımıza çıkacak. Modelde BMW destekli motorların olması da söz konusu.

Toyota ile BMW işbirliğinin meyvesini kısa süre sonra yollarda göreceğiz. Toyota’da Supra, BMW Z5 isimle yola çıkacak olan modelden sonra iki üreticinin işbirliği devam edecek. Henüz resmi olarak kabul edilmese de 2018 sonunda 2019 model olarak yeni nesliyle yollarda olacak Toyota Corolla’da BMW’nin 1.5 litrelik turbo benzinli motorunun kullanılması bekleniyor. Ayrıca araçta Toyota’nın hibrid güç ünitesi de görev yapacak.

Aracın tasarımında ana hatların korunması ancak özellikle far ve tampon tasarımında değişikliğe gidileceği belirtiliyor. Casus fotoğraflarda da hep ana hatların korunduğu dikkat çekiyordu. İç mekanda da değişikliklerin yapılacağı Corolla’da kullanılan renklerin artık daha açık tonlarda olacağı belirtiliyor. 3 bölgeli klima ile iç mekandaki havalandırma sorunlarının önüne geçmek isteyen Toyota özellikle sürücü bölümünde konforu artırmak istiyor.

Global bir model olan Toyota Corolla tüm dünyada en çok tercih edilen araç unvanının sahibi. Yeni nesilde de bunu korumak için gereken noktalara değişiklikler yapılacağı belirtiliyor. Aracın fiyatlandırmasında ise değişikliklerden sonra önemli bir artış olmayacağı belirtiliyor.