Ford Otosanlı kadınların kariyeri ilham veriyor | OTOSTİL

Ford Otosanlı kadınların kariyeri ilham veriyor

Ford Otosanlı kadınların kariyeri ilham veriyor

Kadın istihdamında lider şirketi Ford Otosan, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak’ın ilham veren şirketleri arasına katıldı. 

İş hayatında eşitliği savunan ve kadınların mühendislik mesleğini tercih etmesi için cesaretlendirici çalışmalarını sürdüren, Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, bu kez kadınların iş hayatında daha aktif rol alması için ilham veren, anlamlı bir projeye katkı sunuyor. İş hayatına atılmaya hazırlanan üniversiteli kadınlar ile çalışan kadınların, ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak platformuna katılan şirket, kadın yöneticilerinin ilham veren hikayelerini yayınlıyor. Ford Otosanlı kadınlar, birbirinden ilginç kariyer hikayelerini, BinYaprak platformunda “Kendini geliştirmenin önünde hiçbir şey duramaz” mesajıyla hemcinslerine aktarıyor.

Ford Otosan’ın 4 başarılı kadın yöneticisi, “Şirketler çalışanlarına söz versin, ilham yolculukları çeşitlensin” mottosuyla BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisini başlatan ve şimdiye dek bu servisle onlarca çalışan kadının hikayesini binlerce kadına ulaştıran BinYaprak platformunda hikayelerini kadınlarla buluşturuyor. Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Pazarlama Müdürü Pınar Ercan Tursun, Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz ile Eğitim ve Gelişim Müdürü Hayriye Ercan Vural, kariyer basamaklarını tırmanırken aştıkları engelleri ve mesajlarını www.binyaprak.com/ford-otosan adresindeki videolarda kadınları cesaretlendirmek için anlatıyor.