Seat Leon 75 bin 400 TL'den satışa sunuldu | OTOSTİL

Seat Leon 75 bin 400 TL’den satışa sunuldu

Seat Leon 75 bin 400 TL’den satışa sunuldu

Seat Leon’un yenilenmiş versiyonu yetkili satıcılarda yerini aldı. Yenilenmiş haliyle 75 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla alınabilen modelde 110-150 HP arasında değişen motor seçenekleri sunuluyor.

Markanın tarihindeki en büyük ürün atağı kapsamında geliştirilen Yeni Leon, bugüne kadar Leon Ailesi’ni başarıya taşıyan tasarım, dinamizm, keyif ve kullanım kolaylığı gibi unsurları daha da geliştiriyor. “Leon Formülü” olarak tanımlanan, tasarım ve işlevselliğe dayanan bu formülün geldiği en son nokta olan Leon, markanın başarı hikayesini devam ettirmeyi hedefliyor.
Sürüş destek sistemleri, güvenlik sistemleri ve bağlanabilirlik ile ilgili yeni teknolojileri barındıran Yeni Leon, 5 kapılı ve ST gövde seçenekleri ile sunuluyor.

Yeni Leon 110 HP ile 150 HP arasında uzanan güç değerlerine sahip tümü turbo olan motor yelpazesiyle sunuluyor. Leon’un geniş motor yelpazesi, dizel ve benzinli versiyonları kapsıyor. Dizel motorlar arasında 115 HP gücünde yeni bir 1.6 TDI motor bulunuyor. Bu motor hem otomatik hem de manuel şanzımanla sunuluyor ve 4,0 litrelik düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

1,0 litre TSI üç silindirli 115 beygir gücündeki motor en yeni ve farklı versiyonu oluşturuyor. Bu Ecomotive motor 4,4 litrelik düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekerken, CO2 emisyonu da ortalama 102 g/km seviyesinde kalıyor.

Seat leon Seat leon