Nissan 1 milyar dolarlık anlaşmayı bozdu otostil Nissan elektrik bataryası

Nissan 1 Milyar dolarlık anlaşmayı bozdu

Nissan 1 Milyar dolarlık anlaşmayı bozdu

Japon otomobil üreticisi Nissan; 1 milyar dolarlık elektrik bataryası satış anlaşmasını, alıcının yeterli parayı çıkaramaması sebebiyle iptal etti. Nissan elektrik bataryası satış anlaşmasını bozdu.

Japon otomobil üreticisi; Pazartesi günü yaptığı açıklamada alıcı firmanın yeterli parası olmadığı için GSR Capital ile arasındaki satış anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu.

Daha önce 3 kez ertelenmişti

Nissan ve GSR arasındaki satışın normal şartlarda 29 Haziran’a kadar tamamlanması bekleniyordu; fakat anlaşma, bazı şartlar yerine getirilmediği için sonuncusu 27 Nisan’da olmak üzere daha önce 3 kez ertelenmişti.

Bu satış, lityum iyon batarya üretim kapasitesi alanında şimdiye kadarki en büyük satışlardan biri olacaktı. Ayrıca bu satış Nissan’a, alışveriş için akü tedarikçisi seçmek konusunda esneklik sağlayacaktı.Nissan sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, otomobil üreticisi hala seçeneklerini değerlendiriyor ve elektrikli batarya işiyle ilgili firmanın nasıl bir yol izleyeceğini söylemek için henüz çok erken. GSR Capital ise gelişmelerle ilgili henüz bir yorumda bulunmadı.

Nissan elektrik bataryası satış anlaşmasını bozdu