Mobilize EZ-1 Renault için yeni dönemin başlangıcı demek OTOSTİL

Renault elektrikliler için yeni bir marka kurdu: Mobilize

Renault elektrikliler için yeni bir marka kurdu: Mobilize

Mobilize, Renault Grubu bünyesinde oluşturulan dört yeni iş biriminden biri. Marka, paylaşımlı şehir içi mobilitesi için özel olarak tasarlanan EZ-1 prototipinin örtüsünü kaldırdı.

Mobilize, Renault Grubu’nun mobilite, enerji ve veri ile ilgili çözümlerini bir çatı altında birleştirirken, RCI Bank & Service uzmanlığından da güç alıyor. Böylece zamanlama ve büyümede önemli avantajlar sağlayan yepyeni açık ekosistemler güçlendirilirken, otomotiv endüstrisinin karşılaştığı zorlukların çözülmesine yardımcı olacak:

Araba kullanımı ve maliyet arasındaki farkı azaltma (Otomobiller şu an yüzde 90 oranında atıl kalıyor)

Yeni araç değerinin 3 yıl sonra yüzde 50’nin üzerinde düşmesini önleme

Sıfır karbon ayak izi hedefine katkıda bulunma

MOBILIZE EZ-1: PAYLAŞIMLI MOBİLİTE İÇİN TASARLANMIŞ PROTOTİP

EZ-1 prototipi, Mobilize markasının sembolik bir aracı. Markanın tasarım vizyonunun somutlaştığı prototipin tasarımının merkezinde servisler yer alıyor. EZ-1, paylaşımlı kullanım için tasarlanmış yeni bir şehir içi mobilite çözümü. EZ-1 yenilikçi bir şekilde ticarileştirilecek: Kullanıcılar yalnızca sürüş süresine ya da mesafeye göre ödeme yapacak. Bağlantılı hizmetler de içeren prototip, anahtarsız giriş sistemi ile teslim alınabiliyor ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanıcılarla etkileşim sağlıyor.

EZ-1, 2 kişilik kompakt ve çevik bir araç. 2,3 metre uzunluğundaki mimari modeli, aracın minimum ayak izine sahip olduğu anlamına geliyor. Yukarıdan aşağıya doğru uzanan cam kapılar, yolculara görüş açısı yüksek bir şehir manzarası sunuyor.

EZ-1 prototipi, yenilikçi bir batarya değiştirme sistemine sahip. Klasik şarj altyapısına bir alternatif olan bu sistem, aracın duraklamadan kullanılabileceği anlamına geliyor.

EZ-1, döngüsel ekonomi prensiplerine göre tasarlandı. Yüzde 50 geri dönüştürülmüş malzemelerden imal edilmiş bu araç, Flins Re-Factory’deki tesisler sayesinde kullanım ömrünün sonunda yüzde 95 oranında geri dönüştürülebilecek.

Mobilize EZ-1

Mobilize EZ-1

Mobilize EZ-1

Mobilize EZ-1