Yeni Mercedes B Serisi Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak

Mercedes, yeniden tasarlanan B-Serisi'nin önümüzdeki ay Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını doğruladı.

PAYLAŞ
Yeni Mercedes B serisi

Mercedes-Benz, Pazartesi günü yeniden tasarlanan B Serisi’nin önümüzdeki ay gerçekleşecek 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını doğruladı. Mercedes B-Serisi Paris Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak.

B-Serisi, Şubat ayında piyasaya sürülen A Serisi hatchback ve Nisan ayında tanıtılan A Serisi Sedan’ın ardından Mercedes’in yeni nesil kompakt otomobillerin üçüncü vücut stili olacak.

Şimdiye kadar sadece A-Serisi sedanın Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkacağı onaylandı. Meksika’daki bir tesiste üretilen A Serisi, bu yıl 2019 model olarak bayilerdeki yerini alacak.

Detaylar Paris’teki tanıtımda ortaya çıkacak

Mercedes, Paris’teki tanıtımına kadar B Serisi ile ilgili detayları saklı tutuyor, ancak aracın daha dinamik, konforlu ve çevik olduğunu belirtiyor. Araç ayrıca, üstün elektronik sürücü yardımcıları ile birlikte, çift ekranlı bir gösterge paneline sahip olacak.

Ayrıca aracın kompakt otomobiller için olan Mercedes MFA2 önden çekişli platform ile gelmesi bekleniyor. B-Serisi modelleri, B200 ve B250 seçenekleri için sırasıyla 163 ve 224 beygir güce sahip 4 silindirli motorla gelecek. Ayrıca dizel ve hibrit seçeneğinin sunulması ihtimali de söz konusu.

Paris Otomobili Fuarı 2 Ekim’de başlıyor ve Mercedes B Serisi burada tanıtılacak.

Mercedes B-Serisi