Markaların 2017 falına baktırdık | OTOSTİL

Markaların 2017 falına baktırdık

Markaların 2017 falına baktırdık

Zor bir yılı geride bırakan otomotiv sektörünü 2017’de bekleyenleri ünlü Astrolog ve Duyguların enerjisi kitabının yazarı Anıl Can’a sorduk. O da bize 2017’nin falını çıkarttı. İşte size uzmanından 2017 otomotivin falı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelerin etkilerini bu yıl otomotivde hissedeceğiz. Sektörde bu yıl bolca dalgalanmalar göreceğiz, zaman zaman birçok bir firmanın 0 faizlere yakın krediler vereceğini de görürseniz şaşırmayın. Bu da demektir ki satışlar azalacak.

Peki sıfır km pazarı daralırken ikinci elde durumlar ne mi olacak? 2. el piyasasının biraz daha hareketleneceğini söyleyebilirim. Ancak yine de büyük markalar bu alanda çok fazla etkilenmeyecek. Tüketiciler bu yıl da tercihlerini Alman markalardan yana kullanmaya devam edecekler. Buna karşılık her ne kadar ön yargı olsa da yerli üretim modellere olan ilgi artmaya devam edecek. Bayanların SUV modası yine ön planda olacak.

İŞTE MARKALARIN 2017 FALLARI

BMW

Bu yıl özellikle BMW ön plana çıkacak. Markanın modellerine ilgi bir hayli fazla olacak. Bayilerde satış trafiği yoğunken bunu sağlayacak modellerin başında yeni 5 Serisi gelecek. Bu model beklenen talebi kısa sürede görecek.

Mercedes Benz

Mercedes bu yıl satış kaybedebilir. Firmanın satışları veya Mercedes’e talep biraz düşeceğe benziyor. Toplam kazancı artırmak ve ilgi görmek istiyorsa, kampanyalarla veya daha iyi reklam stratejileriyle kendilerini ön plana çıkarmaları gerekecek.

Audi

Premium markalar içinde ilk üçte yer alan Audi 2017’de müşteri kaybedebilir. Ancak firmanın yeni ürünü Q2 ilk aylarda orta gelir seviyesinden yoğun talep görecek ve bu da onu ayakta tutacak.

Volkswagen

Volkswagen, kullanıcılarından hep olumlu geri dönüşler alıyor. Bu yıl da firma için iyi bir yıl olacağa benziyor. Ancak firmanın fiyatlarını gözden geçirmesi durumunda satışları da hatırı sayılır biçimde artacak.

Renault

Yerli üretimleriyle talep görecek olan Renault, bu yıl da yoğun bir sene yaşayacak. İlk etapta özellikle Şubat ayına kadar satışları düşebilir ancak sonrasında marka için iyi bir yıl olacak.

Hyundai

Bir başka yerli üretici olan Hyundai için bu yıl pek istediği gibi gitmeyecek görünüyor. Markanın model yenilemesi gerekebilir. Toplam satışlarının azalmasını öngördüğüm Hyundai bu azalmanın önüne geçmek için çözümler arayacak.

Peugeot

Peugeot yeni modeller ve iddialı tasarımlarıyla satışlarını artırmak isteyecek. Markanın yeni 3008 ve 5008 modelleri ile SUV sınıfına iddialı bir giriş yapmak istese de beklediği sonuçları alamayacak ve hüsrana uğrayacak.

Markaların 2017 fallarının yanında  ünlü Astrolog Anıl Can burçlara göre otomobil rengi seçimini de araştırdı. İşte burcunuza göre hangi otomobili kullanmanız gerektiği konusunda ipuçları.

Hangi burçlar hangi renk araç kullanmalı

Koç : Kırmızı tonları
Boğa : Kahve ve Mavi tonları
İkizler : Beyaz Ve mat renkler
Yengeç : Siyah ve Paladium rengi
Aslan : Kırmızı ve Gri
Başak : Beyaz veya Siyah
Terazi : Füme ve koyu renkler
Akrep : Siyah
Yay : Füme, lacivert
Oğlak : Beyaz ve Füme
Kova : Kahve ve füme tonları
Balık : Beyaz ve kırmızı tonları

anil

Ünlü Astrolog ve Duyguların enerjisi kitabının yazarı Anıl Can