Lotus yeniden Türkiye'de | OTOSTİL

Lotus yeniden Türkiye’de

Lotus yeniden Türkiye’de

İngiltere’nin dünyaca ünlü spor otomobil markası Lotus yeniden ülkemizde satılmaya başlandı. Motoreal firması tarafından satılmaya başlanan Lotus’lar elde üretilmesiyle öne çıkıyor. 

İngiliz mühendis Colin Chapman tarafından 1952’de kurulan Lotus özellikle 1960’lar ve 70’lerde Formula 1 pistlerinde fırtına gibi esmiş ve toplam 13 şampiyonluk kazanmış bir marka. Mühendislik harikası Lotus otomobillerinin adeta DNA’sında yer alan yüksek performans, spor otomobil meraklılarının bu markaya tutkuyla bağlanmasında büyük pay sahibi.

1487081217_Lamp_83___Lotus5

Senede sadece 2000 civarında el yapımı otomobil üreten Lotus’un farklı renklerdeki Elise Sport modelleri, Motoreal’in showroomunda sergileniyor. Motoreal’in kurucu ortaklarından Berker Taç, aydınlatma projesi için yola çıkma hedeflerini “Lotus’un müşterisine her fırsatta vurgulamak istediği konu; araçların aerodinamik yapısı sayesinde sürücülerine sundukları üstün yol tutuş özelliği oldu. Bu aerodinamik yapı, araç gövdesinde yer alan birçok karakteristik detayı içeriyor.” diye aktarıyor.

Yeni bir Lotus almak isteyen tüketicilere firma 76 bin Euro’dan başlayan fiyat listesi sunuyor. Araçların modellerine göre bu fiyat 250 bin Euro’yu geçebiliyor.