Kompakt SUV Ford Kuga kompakt SUV modelleri SUV modeller otostil com

Kompakt SUV Ford Kuga modellerine müthiş zam!

Kompakt SUV Ford Kuga modellerine müthiş zam!

Ford Kuga’nın da dahil olduğu bir SUV karşılaştırmasını 7 Haziran tarihinde yapmışız. Aynı tür haberi 24 Temmuz tarihinde (bugün) yapmak için kolları sıvadığımızda Kuga’ya müthiş zam geldiğini fark ettik! Kompakt SUV Ford Kuga

Hyundai Tucson ile ilgili bir karşılaştırmayı 7 Haziran tarihinde yapıp, yayınladık. Burada yeni gelecek olan Hyundai Tucson’u rakipleriyle karşılaştırmıştık ve içlerinde kompakt SUV’un önemli oyuncusu Ford Kuga’da yer alıyordu. Bu haberi Hyundai Tucson’un gelişi ertelendiği için bir kez daha yaptığımızda Ford Kuga fiyatının müthiş zamlandığını gördük!

Ford Kuga’ya müthiş zam

7 Haziran tarihinde yaptığımız haberde 1.5 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 135.000 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 142.500 TL ödemeniz gerekiyor diye yazmışız.

Ford Kuga 30 bin TL zamlanmış

Hyundai Tucson lansmanı ertelendiğinde aynı haberi tekrarlama gereği duyduk. Çünkü Temmuz sonu gelecek demiştik ama Eylül’e ertelendi.

Ford Kuga’nın fiyatlarını güncellediğimiz sırada dizel manuel versiyonun 135 bin TL olarak daha bir ay önce yazdığımız fiyatın kampanyalı 162 bin 500 TL’ye çıktığını gördük. Dizel otomatik versiyon ise 142 bin 500 TL’den kampanyalı 171 bin TL’ye yükselmiş. Yani Ford Kuga 30 bin TL’ye yakın zam görmüş.

Ocak ayının sonunda dizel manuel versiyonun 129 bin 500 TL olarak açıklanan fiyatlara baktığımızdaysa Ford Kuga’nın ciddi anlamda zamlandığını görüyoruz.

Kompakt SUV Ford Kuga