Klasik Otomobil Festivali klasik otomobiller klasik ticari araç otostil dergisi

Tüyap’taki festivalle İstanbul klasik otomobile doyacak

Tüyap’taki festivalle İstanbul klasik otomobile doyacak

Klasik Otomobil Festivali, klasik otomobil tutkunlarını tarihte yolculuğa çıkaracak.

Klasik otomobiller kimileri için bir tutkudur. Her geçen yıl yeni otomobil modelleri çıksa da onlar klasik otomobillerden asla vazgeçemezler. Bu haberimiz de tam bu klasik otomobil tutkunlarına göre. Antika Otomobil Federasyonu (AOF) tarafından 29 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yer alan TÜYAP Fuar Merkezi’nde “Klasik Otomobil Festivali’’ düzenlenecek. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek festivalde 1886 yılında üretilen Benz modelinden başta olmak üzere yerli ve yabancı filmlerde gördüğümüz 450’den fazla otomobil ve klasik ticari araç sergilenecek.

Klasik Otomobil Festivali 3 gün sürecek

Festivalde Mustafa Koç anısına özel bir alan oluşturularak, yarışlarda kullandığı iki ralli otomobili de yer alacak. Ziyaretçiler festivalde klasik otomobilleri sürüş şansı da elde edecekler. Sürpriz etkinliklerin gerçekleştirileceği festivalde, klasik otomobiller ve Yeşilçam etkinliği, bit pazarı, konserler ile Drive in Movie /Açık Hava Otomobil Sineması da yer alacak. Key Museum, Ural Ataman Müzesi gibi çok sayıda müzeyi de gezme şansına sahip olacak ziyaretçiler, İETT’de bulunan klasik otomobilleri de görebilecekler.

“Klasik Otomobil Festivali’’ öncesinde ise bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Festivale KKTC, İsveç, Hollanda, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya ve Kosova’dan klasik otomobil kulüplerinin de katılacağını söyleyen AOF Genel Sekreteri İlker Tayalı, “Ziyaretçiler festivalde klasiklerini de satabilecekler veya müzayedeye katılabilecekler” dedi.

Üç gün sürecek festivalde giriş ücreti 15 TL olarak belirlendi. Festivale katılmak isteyenler biletlerini biletix ya da kapı girişinden alabilecek.

Festivalde sergilenecek ünlü klasik otomobiller

Pontiac Transam (Kara Şimşek dizisi)
-1965 Ford Anglia (Hary Potter filmi)
-Thunderbird (Marilyn Monroe’nun otomobili)
-Batmobile (Batman filmi)
1960 model Impala (Tatlı Dillim filmi)
-1952 model Desoto (Şoför Nebahat filmi)
-1966 model Mercedes (Ayhan Işık’ın otomobili)
-1957 Chevrolet (Sadri Alışık’ın otomobili)
-Hulusi Kentmen’in 1956 model otomobili

Klasik Otomobil Festivali

Yerli ve yabancı filmlerde gördüğümüz 450’den fazla otomobil ve klasik ticari araç sergilenecek.

Klasik Otomobil Festivali

Ziyaretçiler festivalde klasik otomobilleri sürüş imkanı da bulacaklar.