Kış lastiği instagram otostil araba dergisi dört mevsim lastiği

Kış lastiği mi dört mevsim lastiği mi?

Kış lastiği mi dört mevsim lastiği mi?

Sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık ben sosyal medyayı kullanmıyorum, bana gereksiz geliyor diyen ya yalan söylüyordur ya da mağarada yaşıyordur. Tüm olayları en çok oradan öğreniyoruz, en çabuk ve çok etkileşimi sosyal medyadan elde ediyoruz. Kış lastiği instagram otostil

Ben de sosyal medyaya mesafeli yaklaşan ancak daha sonra bunun çok saçma olduğunun farkına varanlardanım.

Birkaç gün önce son dönemin en popüler konusu olan kış lastikleri ile ilgili bir anket yapmak aklıma geldi. Buna göre tüketicilerin hala kış lastiklerine karşı bir ön yargısı var mı öğrenmek istedim. Bunun için de kış lastiklerinin karşısına dört mevsim lastiklerini koydum.

Yani takipçilerimize kış lastiği mi yoksa dört mevsim lastiği mi diye sordum. Bu ankete 5 bin kişilk bir katılım oldu.

Ankete gelen oylara göre tüketiciler iki lastik arasından tercih yapmakta zorlanmış gibi bir sonuç ortaya çıktı. Çünkü kış lastiği diyenlerin sayısı 1052 iken, dört mevsim diyenlerin sayısı 1059 oldu.

Dört mevsim lastikleri küçük bir farkla da olsa bu anketin kazananı oldu.

Sonuçlar birbirine çok yakın. Bana göre bu da demek oluyor ki tüketiciler hala kış lastiğine mesafeli davranıyor. Ben bu anketten kış lastiğinin önemli ölçüde oy alacağını düşünmüştüm.

Büyük ihtimalle ankete katılanlar dört mevsim lastiği alarak bir set lastikle tüm yılı geçirebildikleri için bu oylamada dört mevsim lastiklerine oy verdi. Forumlarda gördüğüm kadarıyla dört mevsim lastikleri ilk satışa sunulduklarında çok talep görmese de şu anda oldukça popüler. Ancak bu lastikleri alan pek çok kullanıcı hala bu ürünlerin kış lastikleri ile benzer performans göstermediklerinden dert yanıyor.

Bakalım Türk halkı sonunda kış lastikleri konusunda fikir değiştirecek mi ya da dört mevsim lastikleri eksiklerinden kurtulup aranan kan mı olacak? Kış lastiği instagram otostil

Bu gibi anketler yapmaya devam edeceğim,

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.

Sonuçları görmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Mert Duran

mert@otostil.com