Youtube Song Stories özelliği youtube hikayeler otostil dergi

Sosyal medyada Youtube da hikayeler özelliğine kavuştu

Sosyal medyada Youtube da hikayeler özelliğine kavuştu

Bir çoğunuzun bildiği gibi hikayeler özelliğini Instagram’dan sonra hemen hemen her sosyal medya uygulamasında görmeye başladık. Hikayeler özelliğine sahip olan uygulamalar listesinde artık YouTube’da bulunuyor.

Diğer uygulamalardan farklı olarak Youtube, bu özelliğini Song Stories olarak adlandırmayı tercih etti. Farklı bir isime sahip olmasına rağmen YouTube hikayeler olarak da bahsedeceğimiz özellik şimdilik belli başlı kullanıcılar için kullanıma sunuluyor.

Resmi olarak duyuru yapılmadan kullanıma sunulan Youtube hikayeler özelliği, şarkı sözleri ve bilgileri sunan Genius ve YouTube işbirliği ile geliştirildi.

Youtube Song Stories nedir?

Sadece Genius‘ta kullanıma sunulan Youtube Song Stories özelliği ile şarkıcıların; röportajlarına, şarkıların video kliplerinden kesitlerine, konser görüntülerine ve şarkı sözlerine ulaşılabiliyor.

Youtube Song Stories uygulamasını şimdilik Genius platformunda yayınlıyor. Buradan kullanıcıların geri bildirimlerini takip edecek olan firma, ilerleyen dönemlerde bu özelliği kendi platformuna taşıyacaktır. Youtube hikayeler özelliğini merak edenler Genius iOS ve Android uygulamalarını indirerek deneyimleyebilirler.

http://www.otostil.com/category/teknoloji