Yeni Peugeot 3008 iç mekanı tanıtıldı OTOSTİL

İşte yeni Peugeot 3008’in iç mekanı!

İşte yeni Peugeot 3008’in iç mekanı!

Peugeot yeni 3008'in iç mekan görsellerini yayınladı. Bu yeni iç mekan aynı zamanda i-Cockpit'in yeni nesli.

Yaratıcı tasarım, sürüş keyfi ve elektrik performansını tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak yeni Peugeot 3008, yeni Panoramik i-Cockpit ile yollara çıkan ilk model olacak. Bir sonraki 3008’de kullanılacak olan yeni nesil Peugeot i-Cockpit, ön konsolun üzerinde havada süzülüyor gibi duran etkileyici 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve i-Toggles düğmelere sahip olacak.

10 yılı aşkın bir süredir üretilen ve yaklaşık 10 milyon adet satılan i-Cockpit; dijital gösterge paneli, kablosuz bağlantı, sesli komutlar, 3D efektler ve kişiselleştirilebilir i-Toggles olmak üzere en güncel teknolojileri kullanıma sunuyor.

Yeni Panoramik i-Cockpit, yolcu bölmesinden görünmeyen sabitleme sistemiyle ön konsolun üstüne monte edilen panoramik ekranıyla yeni bir mimariye sahip. Bu düzen, dokunmatik ekrana erişilebilirliği ve 21 inçlik panoramik ekrandaki bilgilerin görünürlüğünü iyileştiriyor. Panelin ortasında i-Toggles yer alıyor. Bunlar, favori bir kişiyi aramak, sık kullanılan varış noktasına navigasyonu başlatmak, favori radyo istasyonu ayarlamak, klima için ideal sıcaklığı ayarlamak gibi favori 10 işleve hızlı erişim sağlamak üzere programlanabilen tamamen kişiselleştirilebilir dokunmatik düğmeler.

Orta konsoldaki depolama ve kablosuz akıllı telefon şarj alanı daha da genişliyor. Bu, otomatik şanzımanın vites seçicisinin ön konsola taşınmasıyla mümkün oluyor. Vites seçicisi artık direksiyonun sağında, stop/start düğmesinin hemen yanında yer alıyor. Vites seçimi yapmak ve motoru durdurmak veya çalıştırmak için son derece ergonomik bir yer.

Direksiyon da yenilendi

Kompakt direksiyon simidi her zaman i-Cockpit’in temel bir unsuru oldu. Direksiyon daha fazla sürüş hissi ve konfor için kapsamlı bir şekilde elden geçirilmiş. Elbette kompakt olmaya devam ediyor ancak daha modern bir tasarıma sahip. Yeniden tasarlanan merkezi yastık daha küçük bir alan kaplıyor. Ayrıca ön paneldeki panoramik ekrana benzer, havada süzülme etkisi için direksiyon simidi, kollarından izole edilmiş durumda.

Yeni kompakt direksiyon simidi kumandaları daha fazla kullanıcı ergonomisi için “Dokunsal tıklama” özelliğine sahip. Sürücünün parmaklarını otomatik olarak algılıyorlar, ancak herhangi bir yanlış hareketten kaçınmak için sadece basıldığında etkinleşiyorlar. Yeni Panoramik i-Cockpit, kompakt direksiyon simidinin arkasında iki yeni, ince ve zarif kumanda da sunuyor.

Kaliteli, teknolojik bir kabin

21 inçlik havada süzülüyor gibi görünen panoramik ekran, yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit’in etkileyici görünümüne katkıda bulunan tek unsur değil. Ön konsol ve kapı panelleri boyunca uzanan ambiyans aydınlatması, göz alıcı ama aynı zamanda teknolojik bir görünüm sergiliyor. Bu aydınlatma, zarif bir orijinal alüminyum kaplamaya yansıtılıyor ve 8 farklı renkte de kişiselleştirilebiliyor. Kumaşlar, benzersiz, kaliteli bir malzeme kombinasyonu oluşturmak üzere alüminyum süslemeyle birleşiyor.

Peugeot Panoramik i-Cockpit

Peugeot Panoramik i-Cockpit