Peugeot E-Rifter artık elektrikli OTOSTİL

Ticariler de elektrikleniyor; şimdi de Peugeot Rifter modaya uydu!

Ticariler de elektrikleniyor; şimdi de Peugeot Rifter modaya uydu!

Peugeot elektrikli atağına E-RIFTER ile devam ediyor. E-RIFTER’ın yeni neslini tanıtan marka 2025 yılına kadar elektrikli araç pazarında liderliği hedefliyor.

Peugeot,E-Rifter dahil 9 elektrikli binek otomobil ve 3 elektrikli hafif ticari araçla Avrupalı üreticiler arasında en geniş elektrikli ürün yelpazesini sunan markalardan biri olarak öncü rol üstleniyor. Yeni E-Rifter, bu stratejinin bir parçası olarak, 320 km’ye ulaşan elektrikli sürüş menzili ile elektrikliye geçiş açısından güçlenmeye devam ediyor.

Yeni E-Rifter, hem tamamen elektrikli motor hem de bağlantı açısından en güncel marka teknolojileriyle destekleniyor. Aracın genel verimliliği üzerinde yapılan çalışmalar, performans seviyesini (135 km/s maksimum hız, 0-100 km/s hızlanması 11,2 saniye) korurken menzili 320 km’ye (WLTP birleşik döngüsü sertifika onayı bekliyor) ulaşacak şekilde geliştirdi. Peugeot E-Rifter, 100 kW (136 HP) maksimum güç ve 270 Nm maksimum tork sunuyor. Aracın üç sürüş farklı sürüş modu bulunuyor. Menzili en üst düzeye çıkarmak için “Eco”, tam güç gereksinimlerinde maksimum performans için “Power” ve “Normal”. Menzili optimize etmek için yeni E-Rifter, sürüş menzilini optimize etmek üzere rejeneratif fren sistemiyle de donatılıyor.

Sürücü, direksiyonun arkasında bulunan kulakçıkları kullanılarak üç farklı seviyede rejenerasyon yoğunluğunu ayarlayabiliyor. Yeni E-Rifter artık bir ısı pompasıyla da donatılıyor. Bu donanım, verimliliği ve dolayısıyla menzili optimize etmeye yardımcı olurken yolcu konforunu da artırıyor. 7,4 kW entegre şarj cihazı ve isteğe bağlı 11 kW üç fazlı şarj cihazıyla E-Rifter, altyapı ne olursa olsun 50 kWs bataryayı verimli bir şekilde şarj edebiliyor. Ayrıca 100 kW’a kadar DC şarj imkanı da bulunuyor.

Yeni E-Rifter, Standart-4,40 metre ve Uzun-4,70 metre olmak üzere 5 veya 7 koltuklu 2 versiyonda üretiliyor. Uzun versiyon, daha uzun aks mesafesi sayesinde  daha fazla alana sahip.

Tamamen yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekrana sahip. E-Rifter’ın koltuklarını, yeni kabin malzemeleriyle uyumlu, parlak ve sıcak tonlarla tasarlanmış, yeni açık gri kumaş süslüyor. İkonik Zenith tavan ve çok sayıda saklama alanıyla daha da işlevsel hale gelen geniş cam alan, kabini daha da aydınlık ve ferah kılıyor.

Bağımsız, katlanabilir koltuklar sayesinde 2. sırada bulunan 3 adet bağımsız koltuğun her biri kolaylıkla zemine katlanabiliyor. Uzun versiyonda 3. sırada 2 adet bağımsız koltuk yer alıyor.

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter