Hangi pikap daha iyi Nissan Navara Mercedes X Class Renault Alaskan

Tek beden 3 farklı marka 3 farklı model ve nefes kesen pickuplar

Tek beden 3 farklı marka 3 farklı model ve nefes kesen pickuplar

Pickup sınıfında enteresan günler bizleri bekliyor. Herkesin dikkatini çeken bu araçlar heybetli görünümleriyle büyüleyici bir etki yaratmayı başarıyor. Son yıllarda yapılan gelişmelerle arazi dışında otoban ve şehir kullanımlarına da uygun hale getirilen pickuaplar arasına Mercedes Benz bile dahil oldu. Elbette burada markanın ortaklıkları devreye girdi ve Nissan temelli platform 3 farklı marka ve 3 farklı model olarak hayatımıza dahil oldu. Halk diliyle hangi pikap daha iyi seçim sizin… Nissan Navara, Mercedes Benz X Class ve Renault Alaskan

Halk diliyle hangi pikup daha iyi. Bu sorunun cevabını henüz tam olarak verememişken günümüzde işimiz daha da karışmış görünüyor. En iyi pikup sorusunun cevabını daha önce yaptığımız karşılaştırmalı testlerle aramıştık ama günümüzde burada yer alan modellerin sayısında büyük bir artış yaşandı.

Hepinizin bildiği gibi pickup modellerini yeniden gündeme taşıyan gelişme Mercedes Benz’in bu sınıfa dahil olması oldu. Mercedes Benz burada geçmişte kurduğu ortaklıkların ekmeğini yedi ve hiç macera aramadan var olan seçenek üzerinde kendi modelini geliştirdi. Durum böyle olunca 3 farklı marka ve 3 farklı model karşımıza çıkmış oldu.

https://www.nissan.com.tr/

Nissan Navara, Mercedes Benz X Class ve Renault Alaskan

Bunların hepsinin platformunu kullandığı araç Nissan Navara. Pickup dendiği zaman akla ilk gelen modellerden biri olan Nissan Navara iki farklı gövdeyle de hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Bu konunun yeniden gündemimize gelmesinin en önemli nedeni hiç şüphesiz Mercedes Benz’in ilk kez pickup sınıfına girmiş olması. Mercedes Benz bu hafta X Class adını verdiği modeli resmen tanıttı.

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars.html

Mercedes Benz X Class ne zaman geliyor?

Nissan Navara ile ortak özellikleri kullanan araçta tanıdık ve kabiliyetli motor seçenekleri görev yapıyor. Mercedes Benz X Class Kasım ayında ülkemizde satışa sunulacak. Araçta Nissan’dan tanıdığımız ve performanslarını bildiğimiz 163 ve 190 beygir güç üreten dizel motor seçenekleri yer alıyor. X Class’ın motor kaputunun altında yatan benzinli motor ise 165 beygir güç üretiyor olacak. Tasarım konusunda Mercedes Benz logosu taşıyan bir pickup olması ona ilk önemli artıyı kazandırırken, heybetli detaylar bu araçta da cesurca sergilenmiş durumda.

Mercedes Benz X Class

Mercedes Benz X Class iç mekan

Renault Alaskan ne zaman geliyor?

https://www.renault.com.tr/

Nissan Navara gövdesini paylaşan bir başka araç olan Renault Alaskan’da da motor seçenekleri açısından aynı ürünler yer alıyor. Tasarım konusunda kardeşleri kadar iddialı olan Alaskan tıpkı diğerlerinde olduğu gibi canlı renklerle daha iyi görünüyor. Renault Alaskan’ın ne zaman Türkiye’de satışa sunulacağı konusunda henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. Aracın farklı pazarlar için üretildiği belirtiliyor olsa bile aldığımız duyumlara göre bu modelde yıl bitmeden ülkemiz yollarına çıkacak.

Renault Alaskan

Renault Alaskan iç mekan

Hangi pikap daha iyi

Japonlar Avrupa’yı ele geçirdi