Gölcük’ten çıktı ABD’de taksi oldu | OTOSTİL

Gölcük’ten çıktı ABD’de taksi oldu

Gölcük’ten çıktı ABD’de taksi oldu

Detroit Motor Show’da Ford standında yer alan Transit Connect, hibrid motoruyla yakın zamanda ABD’nin taksilerinin büyük kısmı olacak. Son testleri devam eden araç ilk izlenimlere göre tam ABD’nin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Detroit Motor Show’da bize de uzak olmayan bir model var; Ford Transit Connect. Aslen ilk olarak Gölcük’teki Ford fabrikasından yola çıkan bu model kısa süre sonra ABD’lilerin vazgeçemediği taksisi olacak.

Resmi olmasa da yapılan açıklamalara göre şu anda son testleri devam eden otomobile Ford 2.5 litrelik benzinli motor ve ona eşlik eden 1.4 kW’lik bir elektrik motoru adapte etmiş. Bu birliktelik aynı zamanda Ford C-Max modelinde de kullanılıyor. Ancak şu an için kesin teknik veriler paylaşılmıyor. Seri üretime geçilmesiyle birlikte Ford’un Michigan’daki tesislerinde üretilecek olan Transit Connect için çalışmalara tam zamanlı devam eden Ford, 20 aracı ABD’nin önemli şehirlerinde günlük şartlarda test ediyor. Aracın seri üretime geçmesiyle birlikte 2019 yılında Avrupa’da da plug-in-hybrid versiyonunu satışa sunacak.