İlk kurumsal firma olan DOD 20 yaşında Türkiye'nin dergisi otostil

İlk kurumsal ikinci el otomobil markası DOD 20 yaşında

İlk kurumsal ikinci el otomobil markası DOD 20 yaşında

DOD, 20 yıldır müşterilerine direkt veya iş ortakları aracılığıyla sağladığı 101 Nokta Kontrolü, DOD Garanti ve DOD Finans gibi hizmetlerini geliştirerek tek noktada hizmet veriyor.

DOD, ikinci el pazarındaki ilk kurumsal internet sitesi olan www.dod.com.tr ’nin mobil versiyonunu geçtiğimiz yıllarda yayına aldı. DOD Mobil, müşteri deneyimini daha da iyileştirme odağında eklenen yeni özellikleriyle sürekli gelişmektedir ve yaklaşık 775.000 indirilme adedine ulaştı.

En çok satan model Passat oldu

DOD, ikinci el pazarındaki 20 yıllık görünümü de paylaştı. 1999 yılından bu yana DOD tarafından 237 bin adetlik ikinci el araç satışı gerçekleştirildi. En çok satılan markalar sıralamasında ilk 5; Volkswagen, Renault, Audi, Seat ve Ford olurken; en çok satan modeller ise Passat, Polo Jetta, Golf ve Leon şeklinde gerçekleşti. Satışlar incelendiğinde 2015 yılı itibarı ile müşteri talebinin sedan karoserden hatchback karosere; 2016’dan itibaren ise manuel şanzımandan otomatik şanzımana doğru değiştiği ancak genel toplamda hala sedan ve manuel araçların ön planda olduğu görüldü. Müşterilerin motor tercihi 1.6 ve altı motorlar olurken, yakıt tercihi ise ağırlıklı olarak dizelden yana oldu.