Detroit yıldızı VW Tiguan bestseller olacak | OTOSTİL

Detroit yıldızı VW Tiguan bestseller olacak

Detroit yıldızı VW Tiguan bestseller olacak

Volkswagen’in Detroit’te tanıtmaya hazırlandığı Tiguan Allspace 7 kişilik oturma kapasitesi ve standart modelden 215 mm daha büyük gövdesiyle hem SUV hem de MPV araç sınıfında en çok tercih edilen model olacak.

Detroit Motor Show’da VW hem konsept hem de seri üretim araçlarıyla gösteriye dahil olacak. Firmanın en önemli ürünü ise yeni 7 kişilik Tiguan.

Sadece ABD’de değil, Avrupa’da da satışa sunulacak olan model, opsiyonel olarak 3. sıra koltukla da donatılabilecek. Standart modelden 215 mm daha uzun gövdesiyle daha fazla iç mekan genişliği sunan Tiguan Allspace, Almanya’da %19 vergi dahil 30 bin Euro’dan başlayan fiyat etiketine sahip.

Bu yılın ikinci yarısında Avrupa’da satılacak olan modelde Tiguan DNA’sına bir miktar MPV ruhu katılmış ve ortaya iki sınıfa da hitap eden bir araç çıkmış.

Büyüyen boyutları sayesinde daha fazla iç mekana ve ilave 2 koltuğa kavuşan modelde 115 litre artan bagaj kapasitesi de sunuluyor. Aracın dingil mesafesi standart versiyondan 110 mm daha uzunken toplam uzunluğu 4704 mm olmuş. Boyutlardaki büyüme sayesinde arkada yolculuk edenlere de 60 mm daha fazla diz boşluğu oluşturulmuş.

Aracın ABD’de de satılacak olması nedeniyle motorlarında değişikliğe de gidilmiş. Ancak Avrupa versiyonlarında bildiğimiz TSI ve TDI güç ünitelerine yer verilecek.  150, 180 ve 220 HP güç üreten TSI motorlarla birlikte 150, 190 ve 240 HP güç üreten TSI motorlar ve versiyona bağlı olarak 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi araçta sunulacak.

Volkswagen Tiguan (USA) Volkswagen Tiguan (USA)