BOM, 2019 TPŞ’nin ilk yarışından 5 ödülle döndü | OTOSTİL

BOM, 2019 TPŞ’nin ilk yarışından 5 ödülle döndü

BOM, 2019 TPŞ’nin ilk yarışından 5 ödülle döndü

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), geçtiğimiz hafta sonu İzmit Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen Türkiye Pist Şampiyonası’nın (TPŞ) ilk ayağında kazandığı 5 birincilikle yarışa damga vurdu. BOM’un genç sporcusu Yağız Gedik, TPŞ ilk ayak yarışları öncesinde yapılan antrenman ve sıralama turlarında, ilk defa direksiyonuna geçtiği BMW 320si otomobille olan uyumunu geliştirerek derecelerini sürekli iyileştirdi. Başarılı sporcu istikrarlı grafiğinin sonucunda bu sezon şampiyonluk hedefi ile katıldığı TPŞ’de takip ettiği Süper Grup’ta ilk ayakta hanesine 2 zafer yazdırdı.

Takım yöneticilerinin belirtmiş olduğu üzere, şampiyona katılımını artırmak ve izleyicilerle buluşmak amacıyla, yurt dışı yarış takvimine uygun olduğu sürece start alacak olan ikinci turkuaz otomobilin direksiyonunda ise İbrahim Okyay yer aldı. İzleyicilerin beğenisini kazanan BMW Z4 GT3 ile Maxi Grup’ta start alan Okyay, her iki yarışta da rahat birincilikler elde etti.

Bu başarılı derecelerin sonucunda 12 yıldır istikrarlı grafiğini sürdürmekte olan, Türkiye’de 15, İtalya’da 1 şampiyonluk sahibi olan BOM, En İyi Takım kupasının da sahibi oldu. Ekip adına kupayı alan Takım Menajeri Ahmet Köseleci, “Sponsorlarımıza ve yöneticilerimize 12 sezondur aralıksız sürdürdükleri destek için teşekkür ederiz. Onlar sayesinde ekibimiz yurt içinde ve dışında bugüne kadar start aldığımız 336 yarışta edindiği deneyim ve takım ruhu ile bu kupayı hak etti” diye konuştu.

BOM’un yarış garajı hafta sonunda tüm seyircilerin odak noktası idi. Misafirleri arasında gerçek bir sporsever olan Pentagram grubu gitaristi Metin Türkcan ve duayen spiker Yiğit Top’un dışında; takımın 2018 sezonunda organize etmiş olduğu BOM E-Team sanal şampiyonası sonucunda TPŞ’nin bir ayağında start almaya hak kazanmış olan pilotu Tunca Gönüldaş ve sanal BOM E-Team pilotları Batuhan Ünlü ve Mertcan Solak da vardı.

Deneyimli ekip TPŞ ilk ayak yarışları biter bitmez önümüzdeki hafta sonu İtalya’da gerçekleşecek olan GT4 European Series yarışları için yola çıktı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışmakta olan takımın diğer sponsorları Borusan Lojistik, Shell, Securitas ve Glasurit’tir.