Porsche Cenevre Otomobil Fuarı 2018 otostil dergisi

Porsche Cenevre’de hesapta olmayan bir lansman yaptı

Porsche Cenevre’de hesapta olmayan bir lansman yaptı

Porsche daha önce yaptığı duyurularda Cenevre Otomobil Fuarı’nda 911 GT3 RS modelini sergileyeceğini belirtmişti. Ancak fuarın açılmasıyla birlikte standı ziyaret edenleri güzel bir sürpriz karşıladı. Porsche Cenevre Otomobil Fuarı 2018 ‘de Mission E Cross Turismo isimli konsept modelini de sergiledi.

Aracın tasarımına bakıldığında yerden yüksek bir SW gibi duran otomobil bu haliyle Audi Allroad modellerini andırıyor. Aracın dış tasarımında henüz bir konsept olmasından ötürü bazı seri üretime geçmeyecek çizgiler görmek mümkün. Örneğin farların göze hoş gelen yapısının seri üretim modelde olması çok zor. Bunun dışında tavanın fazla alçak yapısının seri üretim modelde biraz daha yüksek olması hiç kimse için sürpriz olmayacaktır.

Konsept modelin arka kısmında Panamera modelinden izler barındıran stoplara yer verilmiş. Elektrikli bir model olmasından ötürü arkada egzoz çıkışına gerek kalmamış.

Mission E modelinde olduğu gibi bu otomobilde de 600 HP’den fazla güç üreten 2 adet sürekli mıknatıslı senkron motorlar görev yapıyor. 3,5 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamladığı belirtilen konsept otomobil bu değeriyle Tesla model X’i de geride bırakmayı başarıyor. 400 km’lik menzile sahip olduğu belirtilen aracın şarj süresi ise 15 dakika olarak açıklanıyor.

Aracın sedan modeli şu anda son testlerine devam ediyor ve kısa süre sonra yollarda olacak. Buradan hareketle de bu modelin seri üretim modelinin en geç önümüzdeki yıl yollarda olması bekleniyor.

Porsche Cenevre Otomobil Fuarı 2018

Porsche Mission E Cross Turismo Cenevre Otomobil Fuarı 2018

Porsche Mission E Cross Turismo Cenevre Otomobil Fuarı 2018

Porsche Mission E Cross Turismo Cenevre Otomobil Fuarı 2018