BMW Fiat ortak oldu BMW Fiat ortak mı Mercedes Renault

Renault Mercedes ikilisinden sonra BMW Fiat ortaklığı başladı

Renault Mercedes ikilisinden sonra BMW Fiat ortaklığı başladı

Mercedes Benz ile Renault markasının ortak çalışmalar yaptığını hepimiz biliyoruz. Şimdi de BMW ile Fiat’ın ortaklığı başladı. Fiat Chrysler Automobiles, BMW Grubu, Intel ve Mobileye’nin Otonom Sürüş Platformu Geliştirme Programına katıldı. Yani BMW Fiat ortak oldu ve sürücüsüz araçlar geliştirmek için iş birliği yapacaklar.

BMW Grubu, Intel Corporation ve Mobileye, Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA), dünyanın önde gelen yeni otonom sürüş platformunu geliştirme programına katılması yönünde bir mutabakat anlaşması imzaladı. Çok ortaklı işbirliği, şirketlerin birbirlerinin gücünü, yeteneklerini ve kaynaklarını birleştirerek sinerji yaratmaya imkan tanıyor. Platform, Seviye 3 ve Seviye 4/5 otonom sürüş için ölçeklendirilebilir olarak geliştirilirken bir taraftan da dünya genelindeki birçok otomobil üreticisi tarafından, markalarının kimliklerini koruyarak kullanılabilmelerine imkan tanıyor.

BMW Fiat ortak oldu

BMW Grubu, Intel, bir Intel firması olan Mobileye ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA), yaptıkları açıklama ile küresel çapta kullanıma yönelik dünyanın önde gelen otonom sürüş platformunu geliştirme programı için bir mutabakat anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Her biri farklı alanlarda uzman şirketler, ortaklık çerçevesinde geliştirilen platformun, teknoloji ve verimliliğini artırmak ve piyasaya sürme süresini hızlandırmak üzere birbirlerinin yetenek ve kaynaklarını birleştirerek sinerji yaratmayı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmaya giden yolda mühendislerin pek çok, farklı lokasyonda birlikte çalışması öngörülüyor. FCA bu ortaklığa, mühendislik ve diğer alanlarındaki teknik kaynak ve uzmanlığının yanı sıra Kuzey Amerika’daki dikkat çekici satış hacmi, farklı coğrafyalara erişim kabiliyeti ve uzun vadeli deneyimi ile katkı sağlayacak.

BMW Fiat ortak oldu

https://www.bmw.com.tr/tr/index.html

Yapmış olduğu değerlendirmede “Otonom sürüş teknolojisini geliştirmek ve daha da ileriye taşımak için, otomobil üreticileri, teknoloji sağlayıcıları ve tedarikçileri arasında işbirlikleri kurmak hayati önem taşıyor” diyen Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Sergio Marchionne sözlerini: “FCA’nın bu oluşuma dahil olması, şirketlerin ortak bir vizyon ve hedefle bir araya gelmesiyle oluşan sinerjiden ve ölçek ekonomisinden doğrudan yararlanmasını sağlayacaktır” şeklinde tamamladı.

BMW Fiat ortak oldu

http://www.fiat.com.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx

BMW Grubu, Intel ve Mobileye, Temmuz 2016’da otonom sürüş özelliğine sahip araçlar geliştirmek üzere iş birliği yapacaklarını ve ileri seviye otonom (Seviye 3) ve tam otonom (Seviye 4/5) sürüş özelliğine sahip çözümleri 2021 yılına kadar üretime sokacaklarını açıklamıştı. Oluşum, o tarihten bu yana, dünya genelinde birçok otomobil üreticisi tarafından kullanılabilen ve her otomobil üreticisinin marka kimliğini koruyarak kendine uyarlayabildiği bir platform tasarlıyor ve geliştiriyor.